Avatar uživatele
quentos

Prý si muži mají mýt denně vlasy?!

Co je na tom pravdy? A proč muži ano a ženy ne? Představte si pak ty výdaje za šampon…! Mně to tedy léta stačí cca každý třetí den a nikdy jsem s nimi neměl problém. A prý jsou na tom po této stránce hůře blonďáci než tmavovlasí…?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? mistrcsa, kupkina, hambac, anonym, anonym před 5165 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nevěděla jsem, že odborníci doporučují, aby si muži myli častěji vlasy než ženy. Mému muži rovněž stačí cca 2× týdně, v případně potřeby častěji. Nevidím v tom žádný problém.
Našla jsem stránku a dočetla se, proč je pro muže nutné, aby si vlasy myli denně.

Pro mužské vlasy je důležité každodenní mytí, protože jejich vlasy mají více mazových žláz. Ale vlas absorbuje všechny pachy a nečistoty, kterých je dobré se zbavit každý den. Při krátkém sestřihu jsou mytí a následná úprava tak snadné. Rovněž tvorba lupů je u mužů častější než u žen. Ale i na to existuje vlasová kosmetika. Muži by měli používat vlasovou kosmetiku, která je pro ně určena, a zapomenout na šampony pro celou rodinu. Stejně se pro ně nedoporučuje kosmetika „dva v jednom", která vlasy zatěžuje.
Takže Quentosi, osobní péče se Vám může stávat stejně drahou jako nám.

Zdroj: http://www.pro­zeny.cz/magazin/kra­sa-a-moda/moje-telo/1057-vse-o-muzich-nahlas-i-potichu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
afro.minerva

Nevím jak se vám mastí vlasy. Někdo potřebuje mýt vlasy den co den, někdo jiný zase jenom 2× nebo jenom 1× za týden. Myjte si je podle potřeby. S barvou vlasů to podle mého nemá co dělat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

To není od pohlaví osoby, ale o individualitě člověka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Mytí vlasú není o tom, jestli to je muž či žena. Záleží na indivindi potřebě. Pokud pracuje člověk, je jedno zda žena či muž, např. v prašném prostředí, nebo se někomu nadměrně mastí, je logické, že si vlasy umyje třeba každý den. Současné kvalitní šampony jsou již natolik kvalitní, že vlasy neničí ani při častém mytí. Pokud to potřeba není, stačí, jak píše tazatel v pohodě každý 3.den. O mytí vlasů v jiných intervalech pro blond či vlasy tmavé slyším poprvé. R.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Tak to taky slyším poprvé. Manžel si myje vlasy taky zhruba 1 – 2× do týdne, když je potřeba tak častěti. Neřekla bych,že je má špatný, když si je nemyje denně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HOMER

Hmm,já se koupu denně a zas tak moc za šampony neplatim.Cítím se díky tomu líp,sprcha mě ráno vždycky osvěží a probere.Taky mi to srovná vlasy,protože je mívám skrčené od toho jak přes noc ležím…Myslím,že to je pro mě hlavní důvod proč to dělám,mít vlasy tak dlouhé jako většina žen stačilo by použít hřeben…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fly

Podle mně není pravda, že by si muži museli mýt vlasy častěji, než ženy. každý člověk je jiný, někdo si mýt vlasy každý den musí, někdo si je nemyje týden a vůbec to nejde poznat… Navíc, pokud si myjete vlasy jednouza tři dny a vyhovuje vám to tak, je to v pořádku. Tento názor podle mně pravdivý není.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek