Ondrej01

Proč mám po umytí hlavy lupy?

Vždy cca po 2 hodinách od umytí hlavy se mi hrozně dělají lupy, respektive padají, vyzkoušel jsem 3 různé šampony, i dvě různé koupelny a výsledek stejný. Nenapadá vás něco? Nějaké babské rady? Děkuji

Odpovědi
marci1

„Kůže na celém těle se u každého z nás pravidelně obnovuje. Nepřetržitě dochází k tvorbě nových buněk a odlučování starých. Ty se odlupují z vrchních vrstev pokožky, aniž si to uvědomujeme. Ve vlasatých částech hlavy je odstraňování oloupaných buněk pomalejší. Jejich zvýšená přítomnost je také více nápadná.“ Vyzkoušej přímo šampon proti lupům. Obyčejné šampony mohou vznik lup i způsobovat.
http://www.ule­kare.cz/clanek/lu­py-1011
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=lupy

Elk

Ano, mám jednu BABSKOU…radu.
Před 30 lety jsem začal dělat v těžkém provozu, kde je hodně prachu – v hutích.
Měl jsem naprosto stejný poblém a kámoš mi ten krát řekl : Vykašli se na šampony, používej to mýdlo, co fasujeme!
To bylo to nejlevnější tzv. dětské mýdlo na celé tělo.
Asi po měsíci jsem přestal mýt s lupami problémy! Nekecám!!!
Syn používal Hehenshouders a nepomáhalo mu nic.
Dodnes jsem spokojený pouze s tímto postupem. Jasně, časem mi vlasy prořídly, ale lupy jsem od té doby neměl a zbytek vlasů je naprosto v pořádku.
Vlasy mám lesklé a myslím i přirozené – vzhledem k věku.
Stále používám mýdlo, které dostáváme v práci zhruba za 5 – 7 korun, ale není v něm asi moc chemie.
Vyzkoušel bych to, a pak bych se podělil o zkušenost.
Mazdar!

nyjono

Jaké šampony jsi zkoušel? Od stejné značky?
Mně nevyhovují asi všechny šampony od jedné firmy. Změna výrobce a mám klid.
Může ti vadit třeba 1 složka.
Šampon proti lupům fungoval, ale když není potřeba, což mnohdy není, nepoužívám ho.

Allousek

Zkus tady tuto kosmetiku, taky jsem s lupama bojovala poměrně dlouho, ale co jsem změnila vlasovou kosmetiku a přešla tady na tu přírodní, tak mi to pomohlo https://exper­tnavlasy.eu/pro­ducts/zvyhodne­ny-golden-balicek