petka.s

Prožívat smutek je nezdravé?

Nejlepší odpověď
Kepler

Rozhodně je tělo radostného člověka na tom lépe než tělo užírajícího se a smutného člověka. Hovoří se o psychosomatickém vztahu. Já vím, snadno se to píše, ale rozptýlení je asi nejlepší obrana proti smutku.

Další odpovědi
Rokio

veselá mysl = půl zdraví

Deprese často způsobuje i fyzické problémy. Důležité je radovat se z maličkostí a neužírat se z minulosti, ale naopak se z ní poučit a jít dál. Rovněž také není dobrá přehnaně veselá nálada (mánie). Ideální je být optimistou a zároveň myslet realisticky.

Kelt

V každém případě bychom měli umět kontrolovat své emoce a prožít si svůj život. Pokud se staneme Mistry světa v hokeji, je to událost, která mne může potěšit, ale nebudu kvůli tomu pít 2 týdny. Stejně tak nebudu se trápit, když uvidím, jak někdo trápí broučka, jak trpí děti v Africe a pod. Tragická událost ve vlastní rodině je asi to, co se tě může dotýkat, ale časem vše odezní. Lidé, kteří s námi byli tady nejsou, a život jde dál. Ztrátou něčeho zase něco získáš, tím nemyslím, že když ztratíš sourozence, se kterým jsi měla společný pokoj, že získáš více soukromí a další hmotné věci, ale začneš se na svět dívat jinak, poznáš nové lidi, nové hodnoty a pod.
Samozřejmě jsou případy, kdy po smrti partnera po někoika letech umírá i ten druhý, kdy silná citová vazba způsobí, že spolu žijí odlišní druhové a smrtí jednoho umírá i ten druhý- Vybavuje se mi povídka o Lvovi a psovi např.
U nás je tradice, že se má držet určitou dobu smutek, jinde se lidé radují, když někdo zemře, protože se dostal do jiného lepšího světa. Je škoda, že nepíšeš konkrétněji,

ivzez

Za větou oznamovací se nepíše otazník.
Nezdravé je setrvávat na stále stejném „schématu“.