Avatar uživatele
petka.s

Prožívat smutek je nezdravé?

Zajímavá 0 před 1895 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Rozhodně je tělo radostného člověka na tom lépe než tělo užírajícího se a smutného člověka. Hovoří se o psychosomatickém vztahu. Já vím, snadno se to píše, ale rozptýlení je asi nejlepší obrana proti smutku.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

veselá mysl = půl zdraví

Deprese často způsobuje i fyzické problémy. Důležité je radovat se z maličkostí a neužírat se z minulosti, ale naopak se z ní poučit a jít dál. Rovněž také není dobrá přehnaně veselá nálada (mánie). Ideální je být optimistou a zároveň myslet realisticky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

V každém případě bychom měli umět kontrolovat své emoce a prožít si svůj život. Pokud se staneme Mistry světa v hokeji, je to událost, která mne může potěšit, ale nebudu kvůli tomu pít 2 týdny. Stejně tak nebudu se trápit, když uvidím, jak někdo trápí broučka, jak trpí děti v Africe a pod. Tragická událost ve vlastní rodině je asi to, co se tě může dotýkat, ale časem vše odezní. Lidé, kteří s námi byli tady nejsou, a život jde dál. Ztrátou něčeho zase něco získáš, tím nemyslím, že když ztratíš sourozence, se kterým jsi měla společný pokoj, že získáš více soukromí a další hmotné věci, ale začneš se na svět dívat jinak, poznáš nové lidi, nové hodnoty a pod.
Samozřejmě jsou případy, kdy po smrti partnera po někoika letech umírá i ten druhý, kdy silná citová vazba způsobí, že spolu žijí odlišní druhové a smrtí jednoho umírá i ten druhý- Vybavuje se mi povídka o Lvovi a psovi např.
U nás je tradice, že se má držet určitou dobu smutek, jinde se lidé radují, když někdo zemře, protože se dostal do jiného lepšího světa. Je škoda, že nepíšeš konkrétněji,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Za větou oznamovací se nepíše otazník.
Nezdravé je setrvávat na stále stejném „schématu“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek