Jardafaker

Jak sestavit kloudný oficialní proslov??

Máme si každý připravit proslov na hodinu slohu.Na téma stužkovací večírek nebo maturitní ples nebo zahájení maturit nebo předávání mat. vysvědčení … pomozte mi prosím sestavit nějakou kloudnou řeč. Nevim si rady .. něco vyberte a napište nebo alespoň něco co by v tom mělo být díky… je mi 15 a nemam s tim zkušenosti

Nejlepší odpověď
annas

Naznačím vám, co byste mohl do proslovu uvést. Stylizovat ale musíte sám.

Začnete oslovením, pak všechny přítomné přivítáte na stužkovacím či maturitním plese. Poděkujete všem vyučujícícím i řediteli za toleranci, trpělivost, kterou s vámi po celé 4 roky studia měli, a věříte , že vás dovedou i k maturitě.. Slibujete, že se bude snažit, abyste jejich důvěru nezklamali. Přeji i nám, všem budoucím maturantům, úspěšné složení státní i školní maturitní zkoušky a za všechny prohlašuji, že na okamžik, kdy jsem převzali maturitní stužku, stejně jako na své spolužáky, na učitele, na školu vůbec, nikdy nezapomeneme. Ještě mně zbývá poděkovat rodičům, kteří jsou možná víc nervózní než my a kteří po celou dobu studia byli s námi, možná víc než my prožívají tento í slavnostní okamžik.
V tuto chvíli zapomeňtte všichni na to, co nás za měsíc či dva čeká. Dnešní večer patří nám, představíme se vám v j jiném světle, než jste zvyklí. . Chceme, abyste se s námi radovali a veselili.
Přejí krásný večer a příjemnou zábavu.