Majulka10

Prosím ptám se znovu a tentokrát lépe.. =) mohou se barvy v duze promíchat a pokud ano proč tomu tak je ?? a jaké jsou v

Doplňuji:
a jaké jsou v duze barvy =)

Nejlepší odpověď
Mapel

Každá barva odpovídá určité vlnové délce a podle ní jsou podkládané. Nemůže proto dojít k jejich promíchání jako pastelek.

Další odpovědi
www

Vše najdeš zde:

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Duha

david22

Beru, že ti není víc jak 10 a odpovídám: z fyzikálního hlediska to není možné !
Doplňuji:
Dobře, upřesním. Barvy nelze smíchat proto, že každá barva je daná světelným zářením s určitou konkrétní vlnovou délkou (frekvencí).
A jaké jsou barvy v duze? tuto odpověd najdeš zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-barvy-a-v-jakem-poradi-jsou-na-duze

annas

Duha se objevuje, když prší a zároveň svítí sluníčko. Je to oblouk sedmi barev, které jsou seřazeny jedna za druhou. Od vnějšího okraje duhy směrem k vnitřnímu v pořadí: červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá až fialová.

Druhá duha
Při intenzivnějším dešti se objevuje nad duhou druhá, méně výrazná, tzv. sekundární duha o větším poloměru (asi 51°), v níž je sled barev opačný než u primární duhy. Tato vedlejší duha vzniká díky dvojnásobnému odrazu paprsků uvnitř kapek.

http://ukazy.as­tro.cz
http://www.is­lamweb.cz

Majulka10

Díky taky jsem to zkoušela ale není nic o míchání barev !

Majulka10

je mi víc jak deset … ! a to číslo je jen moje oblíbené … na tuto otázku se ptám jen protože jsme se vsadili s kamarádkou a ta to chce slyšet od nějakého jiného člověka než jsem já … tak mě napadlo že to zkusím hodit sem … zdá se že nepochodím !!! tento vzkaz směřuji především pro david22