marijakes

Prosím poraďte, zda si mohu pořídit plovoucí podlahu do paneláku.

Bydlím ve vyšším patře a mám obavy, že v paneláku, kde je všechno docela slyšet může plovoucí podlaha působit jako memrána a přenášet zvuk ještě hlasitěji, zejména i proto, že bych chtěla bezbariérové řešení a bez koberců. Nebude sousedy rušit každý krok?
Doplňuji:
Nyní máme od počátku, tedy 35 let, na panelu nalepené linoleum s parketovým vzorem, ale to linoleum je zespod s takovou mechovkou (neumím to popsat)takže je to docela příjemné, ale nějakou obnovu by ta podlaha chtěla.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Dcera ji má nově položenou bydlí v 7. patře – parkety zůstaly -položila se izolace a vyrovnávací vrstva a plovoučku má v celém bytě bez koberců . Nemůže si to vynachválit – sousedi si nestěžují .
Doplňuji:
Tak určitě nepočítá, že jí vydží 30 let to rozhodně ne . Ale co si dá za 5 let… to ať se rozhodne sama. Pokládal ji odborník, takže nemáme obavy z nějakých velkých problémů- pokud se koupí kvalitní podlaha ,tak snad nějaký rok vydrží. Mladí to berou jinak – my starší bych chtěli aby to vydrželo dýl…:D:D:D

Další odpovědi
Děda Louda

Sdílím stejné obavy. Plovoucí podlahu je možno považovat jen za možnost rychlého laciného nouzového řešení. Určitě s ní mnoho výhod nezískáš. Zvlášť v případě amatérské pokládky a použití levného materiálu se dočkáš více problémů než uspokojení.

Hlada

Nedělejte to. Plovoucí podlaha a bezbariérovost jsou protichůdné požadavky. Obvykle používaný 3mm Mirelon nestačí. Účinná kročejová izolace je řádově v centimetrech.

huxa

ano, ale pozor, aby za vámi nedošel michal :) ale musí být samozřejmě kvalitní, máme plovoučku už přes deset let a sem tam se za tu dobu pokroutila a trošilinku vrže (co jiného čekat, když jsem ji zprvu polévali vodou :) )

Bublinnka

Já bych to nědělala. S plovoucí podlahou se Vám opravdu zvýší hlučnost, navíc podlahu nesmíte vytírat (zničí se). Do paneláku bych raději volila linoleum, nebo ještě lépe marmoleum (na přírodní bázi).
Bydlím v paneláku, sama mám doma lino a jsem spokojená. Má sestra taky bydlí v paneláku, má doma plovoučku a rozdíl v hlučnosti je znát. A navíc má podlahu z vytírání značně poškozenou. Takže za mě: lino nebo marmoleum.

pusinka50

Co člověk, to názor. Mám plovoucí podlahu v předsíni a nestěžuji si. MŮŽE SE vytírat, jen je třeba mít dost vyždímaný hadr a dbát, aby na ní někde nezůstala loužička. Poraďte se v obchodě, kam všude jí chcete dát a oni vám poradí podle stupně zátěže, v předsíni je větší zátěž než v ložnici, v kuchyni je větší zátěž než v obýváku. Nekupujte nejlevnější, vyplatí se investovat alespoň do střední zátěže. Nevydrží asi 30 let, ale koberec taky vydrží pěkný max 10 let a pak je třeba ho vyměnit. Náklady na plovoučku a koberec po celé místnosti jsou stejné.
Doplňuji:
Jo a soused pod námi, kterému vadí kde co a je to takovej velkej rejpal, si nestěžoval, že by mu vadil hluk z našich kročejí.

belanova

Těžko říct, my jsme teď dávali plovoučku nově do obýváku a ložnice, tak jsem sama zvědavá, jak to s ní bude dál.
Ale do paneláku určitě nezapomeňte na tu izolaci, je dost hlučná sama o sobě.

Michálek1245

Do paneláku je to naopak velmi vhodná varianta. Stačí mít správné nářadí a třeba stahovák pinie na plovoucí podlahy a tyhle věci. No a samozřejmě si v paneláku dejte pozor na vrzání a dejte pořádnou kročejovou izolaci. A pokud teda bydlíte nad sklepy, tak to chce i dobrou tepelnou izolaci. Věřte mi, že o tom něco vím a fakt nechcete mít v zimě zimu od nohou, kterou nevytopíte.

Honzyn14

Osobně bych volil spíše laminátovou podlahu, která mi do panelového domu přijde vhodnější i praktičtější 😉 Pokud bych měla vyzdvihnout nějakou konkrétní podlahu, tak to bude jednoznačně ta od https://www.floor-experts.cz/pro­dukty/laminato­va-podlaha/ , se kterou máme v bytě mnohaleté zkušenosti a zatím drží parádně!

klapalfr

Souhlas. My v taky v panelákovém bytě máme laminátovou podlahu a naprostá spokojenost. My si ji nechávali dělat od https://www.ab­parket.cz/ Super na tom je i to, že pokládka laminátové podlahy není nijak extra náročná, takže je to docela rychle hotové. Záleží ale samozřejmě na tom, o jak velký byt se jedná.

marijakes

Děkuji všem za rady a názory. Zvážíme, promyslíme. Šlo mi hlavně o tu hlučnost. Protože nad námi ji sousedi mají a je to hrůza. Mám pocit, že tam stále stěhují nábytek, když tam běhá malé dítě, tak jakoby běhala paní v botách a luxování? To se raději odstěhovat. Snad ani neví, co je to kartáč na vysávací hlavici. Možná, že ji používá, ale zní to jako by ne. A proto se tomu bráním, abych také tak neobtěžovala ty pod námi. Jinak se mi to moc líbí, protože dřevo je teplé, voní a vytvoří příjemnou atmosféru a když je kobereček jen někde, je to hezké.

tom004

Plovoucí podlaha je stejně kvalitní jako ostatní druhy krytin. Záleží jenom na tom jak kvalitní je příprava podkladu, kdo ji položí a jaká je její kvalita (cena/m2). Údržba je také stejná jako u ostatních krytin. Ty opravdu kvalitní, jsou odolnější vůči oděru a vyššímu zatížení. Otázka je tedy, na krátkou dobu, nebo na dlouho. Podle toho bych do ní investoval.

hanulka11

tome004 dávám ti za pravdu – kdo v tom chce hledat cokoliv špatného najde – vše se musí udělat poctivě a kvalitně a nekoukat ,aby to bylo co nejlevnější- prostě kvalitní práce od podlahy se pozná

tom004

Souhlasím, šťourové byli, jsou a budou.

hanulka11

no jo je vytírat a vytírat nejde to jen vodou se saponem – musí být přípravek nejlépe s včelým voskem speciálně na plovoucí podlahy a tím si podlahu uchovat co nejdéle pěknou

Bublinnka

Já jsem někde slyšela že plovoucí podlaha se nesmí vůbec vytírat, je to vlastně papír. A ty přípravky jsou podle mě jen marketingový tah a nebo na dřevěné plovoucí podlahy(s olejem, voskem,…) Když už vytírat, tak opravdu velmi dobře vyždímaným mopem.