Avatar uživatele
marijakes

Prosím poraďte, zda si mohu pořídit plovoucí podlahu do paneláku.

Bydlím ve vyšším patře a mám obavy, že v paneláku, kde je všechno docela slyšet může plovoucí podlaha působit jako memrána a přenášet zvuk ještě hlasitěji, zejména i proto, že bych chtěla bezbariérové řešení a bez koberců. Nebude sousedy rušit každý krok?
Doplňuji:
Nyní máme od počátku, tedy 35 let, na panelu nalepené linoleum s parketovým vzorem, ale to linoleum je zespod s takovou mechovkou (neumím to popsat)takže je to docela příjemné, ale nějakou obnovu by ta podlaha chtěla.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4223 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Dcera ji má nově položenou bydlí v 7. patře – parkety zůstaly -položila se izolace a vyrovnávací vrstva a plovoučku má v celém bytě bez koberců . Nemůže si to vynachválit – sousedi si nestěžují .
Doplňuji:
Tak určitě nepočítá, že jí vydží 30 let to rozhodně ne . Ale co si dá za 5 let… to ať se rozhodne sama. Pokládal ji odborník, takže nemáme obavy z nějakých velkých problémů- pokud se koupí kvalitní podlaha ,tak snad nějaký rok vydrží. Mladí to berou jinak – my starší bych chtěli aby to vydrželo dýl…:D:D:D

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Sdílím stejné obavy. Plovoucí podlahu je možno považovat jen za možnost rychlého laciného nouzového řešení. Určitě s ní mnoho výhod nezískáš. Zvlášť v případě amatérské pokládky a použití levného materiálu se dočkáš více problémů než uspokojení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Nedělejte to. Plovoucí podlaha a bezbariérovost jsou protichůdné požadavky. Obvykle používaný 3mm Mirelon nestačí. Účinná kročejová izolace je řádově v centimetrech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

ano, ale pozor, aby za vámi nedošel michal :) ale musí být samozřejmě kvalitní, máme plovoučku už přes deset let a sem tam se za tu dobu pokroutila a trošilinku vrže (co jiného čekat, když jsem ji zprvu polévali vodou :) )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bublinnka

Já bych to nědělala. S plovoucí podlahou se Vám opravdu zvýší hlučnost, navíc podlahu nesmíte vytírat (zničí se). Do paneláku bych raději volila linoleum, nebo ještě lépe marmoleum (na přírodní bázi).
Bydlím v paneláku, sama mám doma lino a jsem spokojená. Má sestra taky bydlí v paneláku, má doma plovoučku a rozdíl v hlučnosti je znát. A navíc má podlahu z vytírání značně poškozenou. Takže za mě: lino nebo marmoleum.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Co člověk, to názor. Mám plovoucí podlahu v předsíni a nestěžuji si. MŮŽE SE vytírat, jen je třeba mít dost vyždímaný hadr a dbát, aby na ní někde nezůstala loužička. Poraďte se v obchodě, kam všude jí chcete dát a oni vám poradí podle stupně zátěže, v předsíni je větší zátěž než v ložnici, v kuchyni je větší zátěž než v obýváku. Nekupujte nejlevnější, vyplatí se investovat alespoň do střední zátěže. Nevydrží asi 30 let, ale koberec taky vydrží pěkný max 10 let a pak je třeba ho vyměnit. Náklady na plovoučku a koberec po celé místnosti jsou stejné.
Doplňuji:
Jo a soused pod námi, kterému vadí kde co a je to takovej velkej rejpal, si nestěžoval, že by mu vadil hluk z našich kročejí.

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
belanova

Těžko říct, my jsme teď dávali plovoučku nově do obýváku a ložnice, tak jsem sama zvědavá, jak to s ní bude dál.
Ale do paneláku určitě nezapomeňte na tu izolaci, je dost hlučná sama o sobě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Do paneláku je to naopak velmi vhodná varianta. Stačí mít správné nářadí a třeba stahovák pinie na plovoucí podlahy a tyhle věci. No a samozřejmě si v paneláku dejte pozor na vrzání a dejte pořádnou kročejovou izolaci. A pokud teda bydlíte nad sklepy, tak to chce i dobrou tepelnou izolaci. Věřte mi, že o tom něco vím a fakt nechcete mít v zimě zimu od nohou, kterou nevytopíte.

Avatar uživatele
Honzyn14

Osobně bych volil spíše laminátovou podlahu, která mi do panelového domu přijde vhodnější i praktičtější 😉 Pokud bych měla vyzdvihnout nějakou konkrétní podlahu, tak to bude jednoznačně ta od https://www.floor-experts.cz/pro­dukty/laminato­va-podlaha/ , se kterou máme v bytě mnohaleté zkušenosti a zatím drží parádně!

před 1772 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klapalfr

Souhlas. My v taky v panelákovém bytě máme laminátovou podlahu a naprostá spokojenost. My si ji nechávali dělat od https://www.ab­parket.cz/ Super na tom je i to, že pokládka laminátové podlahy není nijak extra náročná, takže je to docela rychle hotové. Záleží ale samozřejmě na tom, o jak velký byt se jedná.

před 1488 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marijakes

Děkuji všem za rady a názory. Zvážíme, promyslíme. Šlo mi hlavně o tu hlučnost. Protože nad námi ji sousedi mají a je to hrůza. Mám pocit, že tam stále stěhují nábytek, když tam běhá malé dítě, tak jakoby běhala paní v botách a luxování? To se raději odstěhovat. Snad ani neví, co je to kartáč na vysávací hlavici. Možná, že ji používá, ale zní to jako by ne. A proto se tomu bráním, abych také tak neobtěžovala ty pod námi. Jinak se mi to moc líbí, protože dřevo je teplé, voní a vytvoří příjemnou atmosféru a když je kobereček jen někde, je to hezké.

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tom004

Plovoucí podlaha je stejně kvalitní jako ostatní druhy krytin. Záleží jenom na tom jak kvalitní je příprava podkladu, kdo ji položí a jaká je její kvalita (cena/m2). Údržba je také stejná jako u ostatních krytin. Ty opravdu kvalitní, jsou odolnější vůči oděru a vyššímu zatížení. Otázka je tedy, na krátkou dobu, nebo na dlouho. Podle toho bych do ní investoval.

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

tome004 dávám ti za pravdu – kdo v tom chce hledat cokoliv špatného najde – vše se musí udělat poctivě a kvalitně a nekoukat ,aby to bylo co nejlevnější- prostě kvalitní práce od podlahy se pozná

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tom004

Souhlasím, šťourové byli, jsou a budou.

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

no jo je vytírat a vytírat nejde to jen vodou se saponem – musí být přípravek nejlépe s včelým voskem speciálně na plovoucí podlahy a tím si podlahu uchovat co nejdéle pěknou

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bublinnka

Já jsem někde slyšela že plovoucí podlaha se nesmí vůbec vytírat, je to vlastně papír. A ty přípravky jsou podle mě jen marketingový tah a nebo na dřevěné plovoucí podlahy(s olejem, voskem,…) Když už vytírat, tak opravdu velmi dobře vyždímaným mopem.

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek