tazalka

Lino do obyváku?

Nejsem moc fanda plovoučky (hlučná, studená, sám prach), tak preferuji koberec. Ale nějak jsem si ho nevybojovala:), tak uvažujem o podlaze. Docela mě zaujala lina (nehlučí, teplejší, „voděodolnější“ než plovoučka), ale nějak nevím, jestli se hodí do obyváku. Přijde mi to divné… Máme kuchyň, jídelnu a obývák v jednom pokoji. Takže bychom to měli rádi sjednocené.

Nejlepší odpověď
Wang

Naprostý souhlas s mosojem (hlavně to o nutnosti rovného podkladu).
Mým snem jsou tyto podlahové šablony
http://www.fa­trafloor.cz/cz/po­dlahove-krytiny/thermo­fix/kolekce-elegance/
Doplňuji:
http://www.fa­trafloor.cz/u­ploads/pdf/ka­talog-thermofix-2012-2014.pdf

Další odpovědi
mosoj

Záleží na desénu !! Dělají se dnes desény, které jsou opravdu krásné ( jsou ale dražší než ta plovoucí podlaha). To musíš sama jestli se ti to bude líbit. Každopádně by to chtělo kombinovat alepoň s malými účelovými koberci a sladit s desénem lina.

Teď upozorním na několik mýtů.

  1. Prach tam budeš mít ve stejném množství ať máš na podlaze co chceš.

    Uklízení se nezabavíš. Jenom se to bude hůře či lépe uklízet.

  2. Pro pokládku lina potřebuješ rovnější povrch podkladu než pod plovoucí podlahu. Pokud to samonivelačkou nevyrovnáš, nebo nedáš na dřevotřísku bude na povrchu linolea každá nerovnost znát a je po estetice a penězích !!!

Deli

Mívala jsem v bytě v obýváku lino – imitaci plovoucí podlahy, vypadalo to dobře a rozhodně jsem vybírala podle ceny, neměla jsem tenkrát peněz nazbyt.

Missulle

Řeším úplně stejný problém a lina už mají parádní, ne jako dřív 🙂 nebo koukni na laminátové podlahy – ty co se skládají jako plovoučka ale povrch je dá se říct lino, četla jsem o tom na http://www.utul­nydum.cz a myslím že to bylo také od společnosti Fatra

Kamilovo

Taky nad linem přemýšlím, vypadá to dobře a navíc je to hodně praktické. Dokonce jsem si na https://homezin­.cz/media/jak-polozit-lino četl o tom, jak se takové lino pokládá a vůbec mi to nepříjde složité.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.