Berušinka

Koberec vs lino (plovoucí podlaha apod)

Co se Vám zdá praktičtější a co doma máte?
Koberec je sice velice příjemný, ale vytřít se to nemůže =D „Holá“ podlaha je zase většinou studená, pokud nemá vyhřívání.
A ještě by mě zajímalo jestli je tu někdo tak šikovný a podlahu si dělal sám =)
Doufám, že mojí otázku pochopíte a budete mi zanechávat příspěvky delší než 3 věty =P Děkuji

U nás v bytě – když jsem byla malá, koberce byly všude – teď je to „holé“, bohužel …
Doplňuji:
Všem moc děkuji za odpovědi. Barnajka samozřejmě zase nezklamala =)

Jinak souhlasím – ty dlaždičky v kuchyni jsou na dvě věci.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Měl jsem všude koberce a ty jsem musel zlikvidovat kvůli alergiím.Teď mám lino a moc stím nejsem spokojený,protože vnoučata ho řádně hračkami devastují,tak že uvažuji pořídit plovoucí podlahu.Třeba to bude to nejlepší řešení.

Další odpovědi
panenka

Mám lino,plovoučku i koberec lino a plovoučka je sice dost studená,ale jsem ráda že jí mám protože kdyžbych měla mět všude koberce a vidím ty mé ratolesti co mě občas vylejou každou chvíli bych ty koberce musela kupovat nové.Můj manžel plovoučky,dlaž­by,koberce,li­na pokládá takže si nemusím nikoho volat a mám ušetřeno.
Moc se mě líbí tá vyhřívaná podlaha a uvažujem s manželem že jí dáme dětem do podkrovky.

casey

Doma mame plovoucku v kuchyni, dlazbu v predsini, koupelne a v pokojich koberce. Vse jsem pokladal sam a vzhledem k tomu, ze bydlime v panelaku v patre, tak zas tak studene to neni, ale v domku by to se hodilo to podlahove topeni. Je to velice prijemne.

pokazdejinak

my máme v obýváku plovoucí, ale dřevěnou podlahu – sice už jsou v ní nějaké ::díry:: ale na chození je moc příjemná a dobře vypadá (holt dřevo je dřevo), ale po zkušenosti s malými dětmi bych doporučila spíš tu laminátovou a podlahové vytápění (aby nebyla tak studená)
v kuchyni máme přirodní linoleum (myslím, že se jmenuje marmoleum) – a je super – dá se jednoduše setřít, je dotykově teplá a ladí nám barvou ke kuchyni :)
dětem do pokoje jsme přídili korek, ale taky jako plovoucí podlahu, ne lepený! trochu tlumí ten jejich rambajs :) a pocitově hřeje… a vlhkým hadrem se to dá taky setřít, takže spokojenost
bydlíme 5 let a zatím v pohodě
Doplňuji:
jen doplním to přírodní linoleum v kuchyni máme pro změnu taky ve formě plovoucí podlahy :) ale prý se dá položit i v roli – přiznám se, že mi opravdu plně vyhovuje a nedám na něj dopustit :)
http://www.svet-bydleni.cz/bydleni-1/hledate-praktickou-podlahovou-krytinu-poridte-si-linoleum.aspx
http://www.mar­moleumlinoleum­.cz/

barnajka

Berušinko, máš doma pejska? Nejlíp nějakýho línacího huňáče? Jestli jo, pak jistě dokonale oceňuješ výhody holé zemi :))
Dokud byly doma koberce, nemohlas u nás projít pokojem, aniž by se ti na ponožky nenabalil chomáč chlupů. Řešením je chodit bosky, jenže to pak máš zase všechno nachytaný na nohách :) Nemluvě o tom, že občas se prostě stane nějaká ta nehoda a pejsek ti udělá na koberec loužičku. Když jsi přes den pryč a nechceš hafíka zavírat někam do komory, neuhlídáš to. Teď máme maximálně jeden menší koberec uprostřed místnosti, ať pokoj působí aspoň trochu „lidsky“ a teple – jinak všude holá zem, lino. Poohlížím se po novým bydlení a až se mi podaří něco splašit, úplně se těším, jak se vyřádím na zařizování :D Koberce tam rozhodně chci, bez nich pokoj působí strašně studeně – nemůžu si pomoct :( Asi je nebudu dávat na celou plochu podlahy, líbí se mi menší kusový koberce uprostřed místnosti, spíš jen takový předložky. Aspoň není tolik práce s vysáváním :)
Ještě nemám přesnou představu, v jakým stylu bude byt zařízený – blbě se mi přemýšlí o něčem, co je zatím jenom u mě v hlavě :)) Ale v jednom mám jasno: buď to bude něco šíleně „crazy“⇒ barvičky, barvičky, barvičky… A nebo naopak něco minimalistickýho, taková ta střídmá elegance. Miluju koberce s vysokým vlasem, heboučký a měkký už na pohled. Mám úchylku, že ráda sedám jen tak na zemi,.. a nebo se na zemi jen tak válím na břichu a čtu si. Když máš koberec nadýchaný jak mráčky, je to úplně pohádka :))
Jenom minutku jsem hledla na netu, jestli nenajdu něco „podle mýho gusta“ – a tohle je přesně to, co bych brala všema deseti. Kdyby to nebylo tak ku*evsky drahý :((

http://www.nec­kermann.cz/cz/nm2/s­vet-bydleni/bytovy­textil/koberce­predlozky/kober­cebehouny/m-403900/index.html?a­vail_trackingco­de=e7f2b9d61bbf6a684a042­3af82ad93fa

suaeda

Do kuchyně preferuji kvalitní lino. Někdo dává dlažbu, ale jednak je studená a jednak se může rozbít. Plovoucí podlahu do kuchyně nechci. Sousedka nad mým bytem se občas projde s botama na podpatku a je to jak kulometná palba. Možná tak v soukromém baráku. Do pokojů bych doporučoval plovoucí podlahu a semo-tamo na potřebná místa nějaký koberec. A souhlasím také s korkovou podlahou.

dohnalka79

My máme plovoučku-sice je praktická,když se něco vysype na zem,či vylije se víno apod.Ale za to studená..Koberec ti udělá"teplý dojem" ale zase ti nevydrží tak dlouho.
Nej.a v dnešní době nejoblíbenější je silnější(kvalit­ní) lino

Michálek1245

Všechno má něco. Lino je měkké a příjemné na šlápnutí, ale zase za něj zaplatíte nejvíc. Dřevo je taky poměrně drahé a ještě náročné na údržbu. Mně osobně nejvíce baví laminátové a vinylové podlahy. Od https://www.flo­orforever.cz/ jsme koupili proto podlahu a tu jsme doma položili. Teplo jsme vyřešili přes větší množství termoizolační fólie, takže nepotřebujeme ani podlahové topení a od nohou máme příjemné teplo. 😉

leni92

Měla jsem stejný problém, proto jsem nakonec zvolila obojí – do dětského pokoje a ložnice koberec a do ostatních místností klasickou PVC podlahu a neměnila bych :) Koberec v zimě hezky hřeje, když vstáváme z postele a děti si v pokojíku mohou hrát na zemi. Studenou podlahu v obýváku jsem vyřešila malým kusovým kobercem, který máme hned u sedačky.
S manželem jsme všechno nakoupili na https://www.e­amadeo.cz/kober­ce/ a https://www.e­amadeo.cz/podla­hy-podlahove-krytiny/pvc-vinylove-podlahy/. Každopádně koberečky do koupelny, rohožky apod. vždy nakupuji na https://www.zbo­zi.cz/.

Lailinka

Ahoj, my jsme zvolili vinylovou podlahu. Máme ji od fatrafloor.cz. Kupovali jsme ten tip Thermofix. Tato podlaha je velmi kvalitní. Už ji máme a spokojenost maximální.

XenieRo

Máme všude lino. Perfektně se udržuje. Jen v děcáku máme pro děti koberec, když si hrají plus jsme jim teď nově koupili ještě i kreslící koberec https://www.muj­koberec.cz/vyh­ledavani-kobercu?contro­ller=search&se­arch_query=kres­l%C3%ADc%C3%AD+ko­berec&submit_se­arch=Hledat a perfektní věc. Děti si krásně vyhrají.

SuzanKa

Super, vypadá senzačně :) Jaké téma jsi koupila?

Novator

Myslím, že lino je stejně jako dřevo praktičtější. Navíc je možné vybírat z opravdu široké nabídky nejrůznějších typů, včetně kombinace vinylu a dřeva, což je třeba pro mě moc zajímavé. V koberci se drží nečistoty, hůře se čistí a má nesrovnatelně kratší životnost. U nás máme všude dřevo s výjimkou ložnice, kde jsme chtěli mít pod nohami měkko.

Pro inspiraci koukni na:
http://www.em­piri.cz/