IvkaH

Jakým způsobem máte vyřešené osvětlení v obýváku?

Dobrý den, řeším menší dilema. Chtěla bych si do obýváku dát lustr, ale manžel mi to rozmlouvá, že do malých místností se lustr nehodí :(

Odpovědi
Viktorie II.

Manžel má pravdu. My jsme náš malý obývák řešili stropním světlem, který je v odkazu, kde je také popis.

Zdroj: https://www.svet-svitidel.cz/led-stmivatelne-stropni-svitidlo-desert-na-dalkove-ovladani-led-72w-230v/

Midoc

V obýváku může být i lustr. V něm LED diodové žárovky s vysokým indexem podání barev Ra = 80 a více, warm white light cca 2700K.
https://www.svet-svitidel.cz/clanky-detail-jake-vybrat-svitidlo-do-obyvaciho-pokoje.htm

Daidal

Jestli je to malá místnost, tak to nevadí. Ale jestli je nízká, tak to je horší.
My v obývacím pokoji (i kuchyni a dalším pokoji) máme taky lustr. Ale jsou nad hlavami, nezavazí nám. :D Ale taky to jsou malé místnosti a nic na tom není. A není pravou, že by se to dávalo jen do nějakých hal nebo obřích místností. Má to tak spousta lidí.
Neznám snad nikoho, kdo by doma neměl alespoň jeden lustr (a snad nikdo z nich nemá velké místnosti).
Lustry bývají nejčastěji v obývacích pokojích. Ty jsou na to ideální.

elkon

Na trhu je mnoho různých svítidel. Lustry se dávají do velkých místností, nebo hal. Ani do ložnice se nehodí.

marci1

Pokud se jedná o obývací místnost, doporučuji stropní světlo s ventilátorem. V parných dnech neocenitelné. 🙂
https://www.de­kolamp.cz/trio-r62402106-led-prisazeny-lustr-s-ventilatorem-visby-1x40w-3000-6000k-stmivatelny-s-dalkovym-ovladacem.html
https://www.e­glo.cz/katalog/strop­ni-ventilatory/ven­tilatory-se-svitidlem/stropni-ventilator-cirali-eglo-35008/

Dochy

Záleží jaký lustr a do jakého obýváku. A co přesně považuješ za lustr. Samozřejmě do běžného pokoje 4×4m s výškou 2,40 nemůžeš dát křišťálový 5 patrový lustr. My jsme si koupili lustr tvaru nízkého válce a ještě mu zkrátili šňůru. Svítidlo které mně manželku po několika týdnech vybírání zkrátka opravdu oslovilo a byli jsme na něj hrdí – opravdu se nám do obýváku hodil. Nicméně přišli děti, z bývalého obýváku je dětský pokoj a popravdě ten lustr už se tam tak moc nehodí. Vybírejte a hledejte co se vám hodí k vašemu stylu. Hlavně vyberte to na čem se oba shodnete. Bacha, v malém pokoji s nízkými stropy může být objem lustru dost kritický. A bacha: Na nějaké výstavě v obrovské hale toho krámu bude lustr působit úplně jinak než ve vašem malém pokojíku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Příspěvek smazán administrátorem.