Lotus

Jaký použít mirelon pod plovoucí podlahu?

Jak silný mirelon použít pod plovoucí podlahu a od jakého výrobce?
Dík Honza
Doplňuji:
Není těch 6 mm už hodně?Když po podlaze jdete,nemáte opravdu pocit že Vám to pod nohama plave?

Nejlepší odpověď
anonym

my máme v dětském pokoji dva na sobě tři milimetry,jinak všude jinde jen jeden,ne my bydlíme v rd a v pkoji jsme museli tím hodně vyrovnat podlahu,není skoro poznat rozdíl mezi ostatními pokoji,ale tři milimetry pokud máte dobře udělaný základ bude stačit

Další odpovědi
mosoj

Síla mirelonu jak píše Burak podle toho jak máte nerovnou podlahu. Jsou i jiné formy podkladu na bázi hobry, ale ty mají ještě navíc izolační charakter. Ty jsou až 8 mm silné. Čím silnější podložka pod deskou tím více je slyšet klapání tvrdých podrážek v místnosti. Vězte že položením plovoucí podlahy si vytvoříte rezonanční desku, která krokové zvuky zesiluje.
Název plovoucí podlaha není od toho že by se pod vámi pohybovala, ale proto, že je volně položená a má možnost pohybu ( dilatace ) do stran. Po stranách se nechává mezera k vyrovnýní tepelné roztažnosti. Totéž se dělávalo dříve i s parketami. Ale takto položené parkety se časem rozlezly. Zde to nebezpečí nehrozí. Nezapoměňte na parozábranu.

venkovan

Mirelon (bývá vyroben z drcených PET lahcí – najdete jejich kousky) podle toho jaká místnost je pod. jednak tlumí hluk, tak i do jisté míry i i snižuje tepelné ztráty do podlahy (stropu). Dal bych to nač mám penize. Nám dávali asi 1mm, ale to se s plovoucími podlahami začínalo, moc informací nebylo.