Avatar uživatele
Registrovaný

Prosím o radu jde o teplotu na pracovišti v zimním období.

Pracuji v papírnách- výroba mucholapek je to dílna o velikosti cca 450m2 bylo nám sděleno že teplota v těchto prostorách má být 14 stupnů pochopitelně je nám zima když v tom máme být celý den. Prosím poradí mi někdo? Jestli v tom nedej bože nemají pravdu nebo aspon odkaz kde bych mohla získat informace o tomto tématu. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Nevím, jak to je.. Ale za čtrnáct stupňů buďte ještě ráda. Někteří dělníci v halách bez topení mívají v mínusových teplotách venku v halách kolikrát i lehce pod nulou, či nulu..

Poradím jednoduše. Buďte ráda, že pracujete. Dobře se oblečte (klidně dva svetry, štrample) a přetrpte směnu.. Na vedení toho moc neuděláte i se všemožnými podklady, tudíž pokud je to pro vás nepřekonatelné, tak leda jít na ÚP.

============================== ============

"Zajištění určité výše teploty na těchto pracovištích je dále závislé na skutečnosti, zda má zaměstnanec jednovrstvý nebo dvou či třívrstvý oděv. V nejčastějších případech se má teplota na pracovišti pohybovat v rozmezí 20°C- 28°C (např. kanceláře) a se zvyšováním fyzické náročnosti na druh práce se požadavek na teplotu snižuje (16°C- 27°C u IIa, 14°C až 26°C u IIb, 9°C -26°C u IIIa, 5°C-26°C u IIIb a u třídy IV a V se teplota nestanoví. Tyto teploty nemusí zaměstnavatel zajistit, jestliže je mimořádně chladný den (venkovní teplota dosáhla méně než -15°C) nebo mimořádně teplý den (venkovní teplota je vyšší než 30°C)."

http://pravniradce.ihned.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zeptejte se na inspektorátu bezpečnosti práce a na krajské hygienické stanici.
Teplota je pro pracoviště stanovena. Budu teď jen vzpomínat, kancelář a jemné práce okolo 20-22°C, potom bylo 18°C pro práce hrubší, ale přesto které nelze dělat bez rukavic apod. 14°C jsme bylo pro hrubé mechanické práce. My co jsem venkovani máme zas nárok na vhodné oblečení, v silných mrazech teplé nápoje.
Co si pamatuji nemusí být teplo po celé hale, ale tam kde jsou pracovníci. Proto se instalují různé teplomety, infrazářiče apod.
Pokud zjistíte nepravdu od vedení společnosti, požádejte o kontrolu hygienu či inspektorát, ale zároveň vyžadujte ochranu osobnosti. To znamená, neměli by vedení říci kdo podnět k prošetření podal. Takže ani se mezi spolupracovníky nechlubit pokud si nejste jistá, že vás vedení nevyhodí, či jinak neodmění.


Avatar uživatele
Pokročilý

Optimíální teplotu na pracovišti upravuje Nařízení vlády č. 361/2007 Sb. kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci. Zde jsou práce rozděleny do tříd a podle třídy práce je stanovena optimální teplota na pracovišti. Záleží jakou práci provádíte. Při práci v sedě je optimální teplota 20 st.C, plus minus 2 st.C. Při práci ve stoje je teplota 16 st. C, plus minus 2 st. C.
Vhodné je obrátit se na technika BOZP, nebo odborovou organizaci, popř. dotaz na příslušné hygieně.


Avatar uživatele
Pokročilý

Avatar uživatele
Zlatý

Co by za to jiní dali. Neexistuje předpis že musí být taková či onaká teplota. Co by potom dělali třeba v mrazírnách ? topili ?


Avatar uživatele
Zlatý

Jestli odůvodňují předepsanou teplotu 14°C z technologických důvodů, jak ji potom zabezpečují v létě ?


Avatar uživatele
Zlatý

topit by Vám měli,/záleží zřejmě i na přístupu k zaměstnancům/ je jim asi jedno, že onemocníte, naše firma byla soukromá, když jsem pracovala jako účetní a byla to velká plechová hala na potraviny a víno, skladníci se hýbali, já seděla, ale foukaly nám tam velké teplomety..
myslím, že to nějaké porušování bude, neumím si představit v rukavicích dělat faktury a vyplácet peníze zákazníkům ve 14 stupních brrr..v jiné firmě nám zase dávali v zimě dvě balení multivitamínů a mohli jsme si dávat kávy i čaje kdo kolik chtěl..


Avatar uživatele
Zlatý

Projdi si zyto odpovědi, myslím, že tam něco najdeš.

http://www.odpovedi.cz/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

evik2

Věřte že jsem za tuto práci ráda a kdyby jsme vyfasovaly mikiny nebo firemní mundůry aby jsme tam nemrzli tak věřte že držím zobák a jedu ale když dostanete tričko s krátkým rukávem a sandály není to sranda. A proč já si mám ničit své věci od petráku a lepidla? Každopádně všem velice děkuji za odpovědi. Evik2

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2163
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 928
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.