veruberu

Kdo zajistí bezpečnost práce na pracovišti?

Nejlepší odpověď
anonym

Zaměstnavatel.

Další odpovědi
mosoj

Každý zaměstnavatel má mít pro každé pracoviště vypracované bezpečnostní předpisy. S těmito předpisy musí být pracovník prokazatelně seznámen a dále v pravidelných intervalech prokazatelně školen.
Pokud něco takového neexistuje je vždy prohrávající zaměstnavatel.
Totéž platí i pro popis pracovní náplně.
Doplňuji:
Jediný případ , který zbavuje zaměstnavatele zodpovědností, je požití alkoholických nápojů na pracovišti.

zjentek

ne kdo, ale co ..většinou je to školení BOZP (souhrn opatření stanovených právními předpisy a zaměstnavatelem, která mají předcházet ohrožení nebo poškození lidského zdraví v pracovním procesu), po kterým podepíšeš, že tento obor ovládáš a tím prakticky za bezpečnost zodpovídáš ty stejně jako každej z vás :o

leos39

ahoj, je lepší si najmout profíky, třeba www.koordinace­bozp.cz nebo jiný a máš fakt klid, ono právo je v tomto odvětví dost náročné

Jana5678

Samozřejmě, že zaměstnavatel, který je vždy zodpovědný za bezpečnost svých zaměstnanců. U nás ve firmě dostáváme jednou za rok ochranné a pracovní oděvy, ochranné rukavice a jednou za dva roky ochranné brýle. Při práci v náročných podmínkách nám poskytuje ochranu našeho zdraví. Takže určitě máte nárok na ochranné pomůcky v práci, aby byla zajištěna bezpečnost práce.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.