Avatar uživatele
kralda

teplota na pracovišti

Chci se zeptat jaká teplota může být na pracovišti .Pracuji v nepřetržitém provozu ,den ,noc 12 hodin máme tam přez 30 stupňůa to ještě běží stroje které se musí obsluhovat .Jsou to přímo galeje .A kam by jsme se mohli obrátit aby se s tím dalo něco dělat

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? jakho, Elk před 3914 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Odpoveď byla označena jako užitečná

Stanovení nejvyšších a nejnižších teplot je poměrně složité, protože se odvíjí od typu fyzické zátěže při práci. Jedná se o poměrně komplikovaný souhrn více faktorů – míry fyzické zátěže, celkové pracovní doby, délky přestávek, pohlaví, náhrad tekutin atd. Nejvyšší dovolená teplota na pracovišti se stanovuje podle typu práce. Popis jednotlivých kategorií je v tabulce č. 1 přílohy 1 tohoto nařízení.
http://www.eaz­k.cz/mikrokli­ma-na-pracovisti/

Ono se nedá jednoznačně určit jaká teplota by na pracovišti měla být,záleží na typu pracoviště a co se na pracovišti vyrábí.Takoví skláři v těchto vedrech mají na pracovišti kolem 60 stupňů,ale jejich práci za ně nikdo neudělá.
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/309113-je-vam-horko-to-jste-jeste-nebyli-v-ocelarne.html

Upravil/a: iceT

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

U nás ve firmě se to posuzovalo podle zdravotního stavu pracovníků. Když si kámoš vedle mě kleknul a vodvezla ho záchranka s infarktem, druhej den dostal každej za záda stojanovej větrák.

Já jen doufám že to takhle nechodí všude. Jo a v testing roomu jsme měli v určitých chvílích pětasedmdesát stupňů, ale tam jsme museli bejt vždycky jen pár minut (naštěstí).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Awe

U nás v práci máme co 2 hodiny 10 minutové bezpečnostní přestávky…Já mám co hodinu přestávku jelikož tam mám 55°C a víc.Ono záleží jak se k tomu postaví zaměstnavatel.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek