Avatar uživatele
Registrovaný

prosím o radu

Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám trvalé bydliště na úřadu v městě Kadani ale už rok se tam nezdržuji, protože jsem se přestěhovala 200km. Troufám si říci, že se do bývalého bydliště nikdy nevrátím, proto bych si chtěla změnit trvalé bydliště do nynějšího města. Ale slyšela jsem, že nejde přecházet z jednoho úřadu na druhý, sem a tam. Že pokud jsem nyní vedena na úřadu, musím klasicky někam na byt či dům. Je to pravda? Žiji v pronajatém bytě, kde určitě nemám nárok na trvalé bydliště. Potřebovala bych se situací poradit, protože je pro mě nereálné dojíždět 200km daleko pro poštu, nebo například kdybych jednoho dne potřebovala na úřad práce, dojíždět až tam. Moc děkuji za Vaši reakci. Aneta
Doplňuji:
Nevím jestli jsme si dobře rozuměli. Trvalé bydliště mám na úřadě a nyní potřebuji také na úřad ale do města které je vzdálené 200km od dosavadního. Nejde mi jen o doručování pošty, chci mít trvalé bydliště v městě v kterém žiji ale ne přímo na adrese mého bytu, protože vím, že majitel nesouhlasí. Proto se ptám zda mohu přejít z jednoho úřadu na druhý. Díky moc

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Můžeš se informativně zeptat na obci,ve které se momentálně nacházíš a bydlíš,jak to je doopravdy.Je jasné,že s trvalým pobytem v pronajatém bytě je to na štíru,hlavně kvůli exekutorům,ale doslechla jsem se,že hlásit se k trvalému pobytu můžeš i bez souhlasu majitele s podnájemní smlouvou v ruce,ovšem v podnájemní smlouvě musí být uvedeno,co vše máš v bytě užívání a co je a není tvoje.
Podotýkám,že toto není z mé hlavy,kolegyni to řekla zaměstnankyně socálního úřadu.


Avatar uživatele
Bronzový

Stačí na poště dosavadního bydliště oznámit doručovací adresu svého nynějšího bydliště. Myslím, že se za tuto službu platí nějaký poplatek. To už ti sdělí na jakékoli poštovní pobočce .


Avatar uživatele

Je to nesmysl.
Doplňuji:
V místě svého nynějšího bydliště si zajděte na úřad (obecní, městský,obvodní) a přihlašte se k trvalému pobytu. (Musí k tom u být souhlas majitele nemovitosti.) Odhlášení na Vaší předchozí adrese provede už tento úřad.
V případě, že se Vám jedná o přeposílání pošty z jednoho bydliště do druhého, tak jde na poště Vašeho nového bydliště zřídit službu, tzv. "Dosílání". Tato služba je ale, bohužel, zpoplatněna a stojí měsíčně asi 120,- Kč. Je tedy dobré ji využít pouze krátkodobě a všechny, kdo by Vám měli něco posílat, uvědomit o změně adresy.


Avatar uživatele
Zlatý

Aneto, na základě čeho nyní bydlíte?

Máte-li uzavřenu řádnou nájemní smlouvu, nepotřebujete k přihlášení trvalého pobytu souhlas majitele (naopak - on Vám nesmí bránit se k trvalému pobytu přihlásit!).

Zajděte s nájemní smlouvou na obecní úřad a přihlašte se k trvalému pobytu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Samozřejmě, že jde získat bydliště znovu na úřadě v místě, kde nyní bydlíte. Je nesmysl, aby takový administrativní zádrhel nutil občany cestovat třeba dvakrát měsíčně přes půl republiky.

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

To není pravda.
Nikdo se nemůže přihlásit k trvalému pobytu na obecní úřad.

Avatar uživatele

anonym

Horší to bude s ÚP a v případě, že byste chtěla požádat o nějakou sociální dávku. V těchto případech je nutné postupovat u jednotlivých občanů podle místa trvalého pobytu. Pokud jde o úřad práce, tak bych se pokusila domluvit, jestli by Vaši agendu nebyli ochotni zcela mimořádně postoupit úřadu práce v místě Vašeho nynějšího bydliště. Moc na to nesázím, ale někdy i úředníci mile překvapí.

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Tohle by mělo jít... Přes jakousi žádost mi to kdysi prošlo. Na ÚP jim stačila nájemní smlouva, trvalý pobyt nebyl třeba. (je to pár let zpátky)

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 927
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.