makrela

prosím nevíte proč se toaletnímu křeslu říká gramofon? díky:)

Nejlepší odpověď
annas

Někoho toto pojmenování napadlo, začalo se užívat. Původ se nedovíme.

Využití asociace, metofory i metonymie. . Sedátko má kulatý otvor, na něj se pokládá kulatá poklice ve tvaru kotouče = podobnost kotouči gramofonové desky. Navíc při použití křesla se objevují různé zvuky …

Další odpovědi
marci1

Myslím si, že asi proto, že má v sedátku kulatý otvor. Jiný důvod mě nenapadá.