Uhlsa111

Prosím, nevím si rady. Je tady někdo kdo to dokáže vymyslet? Viz. Příloha matematická pyramida

Odpovědi
Pepa25

Pokud je to sčítací pyramida (součet dvou sousedních čísel v řádku se má rovnat číslu nad nimi), tak si vím rady a řešení dokážu vymyslet. Začal jsem hledáním čísla na řádku mezi 47 a 10 a pak šel směrem dolů.

aliendrone

Až se odhodláš napsat i ZADÁNÍ (podmínky k řešení), tak se budu MOŽNÁ unavovat. Koumat rovnici „7+7=14:2=…“ (což se NEROVNÁ) mi nepřijde ani smysluplné a ani zábavné. :(

Dochy

Pokud jde jen o sčítání tak ano. Záležitost pár minut… Pokud to nezvládneš pobrat přirozeně (což není nic divného nebo špatného) tak si to přepiš do rovnic s neznámými. Třeba poslední řádek:
7 a 6 b 2
Předchozí řádek pak bude mít v prvním poli 7+a a takhle můžeš pokračovat…
Vzhledem ke známým polím na 3 řádku už bez problémů vyřešit komplet spodní patra a nahoru už to bude triviální.

Stejně tak můžeš začít s řešením horních 3 pater – to je čistě na Tobě. V každém případě známých čísel je tam víc než je nutné a dokonce se zdá, že v nich ani není chyba, tzn. úloha má právě jedno krásné řešení.

Co se týče toho výpočtu před tím: Alien má pravdu, psát navazující úlohy tak jak jsi to napsal jednu za druhou s rovnítky není správně a pokud ne teď tak později s tímto zápisem narazíš. Ale pokud správně odhaduju Tvou aktuální úroveň v našem vzdělávacím systému (klidně se pochlub v komentářích), může to být zatím přijatelné.