Kaca123

Kdyz mi byla 26. 4. schválena podpora v nezamestnanosti, je možné ze mi prijde jeste ted v kvetnu?

Je uz 16.5 a nic?

Odpovědi
cochee

Je to možné, ale nedivil bych se, kdyby těch pár kaček (jde o 5 kalendářních dnů) přesunuli do podpory za květen. Uvedla jsi správně číslo účtu a pod.? Jinak podpora se vyplácí o měsíc pozadu, stejně jako výplata u zaměstnavatele.

Mc Merkurion

… přesněji odpoví ivzez, ale počítej nejmíň 30 dní na vyřízení, takže podle mne je brzo …

ivzez

Jestli jste informaci o schválení podpory podepsala ještě v dubnu,
měla by Vám v květnu přijít.

Podpora se vyplácí měsíčně pozadu, tzn., že do konce května
obdržíte podporu za duben. Podpora za květen přijde v červnu.

ÚP podporu vyplácí/odesílá v několka termínech, přesné datum
odeslání by Vám měla sdělit Vaše zprostředkovatelka.

(Mám dojem, že se většina podpor odesílá někdy po 20.)