vercatpx

Prosím, jak sestrojit trojúhelník, pokud mám zadanou stranu a, úhel beta a výšku ke straně c?:)

Konstrukce trojúhelníku ABC

Odpovědi
www

V učebnici to není?
Tedy nejdříve musíš vědět, co je strana a, úhel beta a výška. Pokud to v učebnici nenajdeš, podívej se do zdroje a DÚ vyřešíš sama.

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=Kon­strukce+troj%C3%B­Aheln%C3%ADku&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&re­dir_esc=&hl=cs&

Fyzik

Začneš stranou c, tedy na koncích jsou body A a B..
Výška je na ni kolmá, proto uděláš rovnoběžku se stranou c ve vzdálenosti v.
Na jedné straně výšky u bodu B uděláš úhel beta. Kde se protne ta rovnoběžka a ta polopřímka od úhlu, tam je C. Dává to smysl, že?

vercatpx

To ano, ale znám stranu a – nebo-li velikost BC, takže pokud bych chtěla začít AB, tak bych musela znát její délku a to neznám …

vercatpx

To ano, ale znám stranu a – nebo-li velikost BC, takže pokud bych chtěla začít AB, tak bych musela znát její délku a to neznám