Matematika – konstrukce trojúhelníku

Zdravím, potřeboval bych napsat konstrukcí, rozbor a diskusi k trojúhelníku
Ta=6 cm
Tb=7cm
Tc=9cm
NEVÍM SI RADY Děkuji
Doplňuji:
Jenže tohle máme jako Dú :(

Nejlepší odpověď
www

Tvůj učitel ti to rád vysvětlí, pokud se zeptáš. Zde se dozvíš většinou jen výpočet, což ti v tabule nepomůže.
Vezmi nejprve učebnici, důkladně přečti zadání a makej na DÚ.

Další odpovědi
Bedy

Trochu ti poradím – těžnice míří vždy do středu stran. To znamená, že Ta míří do středu strany a.
A taky těžiště je od vrcholu vzdáleno 2/3 délky příslušné těžnice.

Myslím si, že by možná stačilo si vzít tu učebnici a kouknout sem tam eventuálně skoč za nějakým spolužákem, aby ti to vysvětlil, abys to pak pochopil a věděl sestrojit v nějaké té písemce.