AnnMary

Proplacení kurzů PRACÁKEM (bez vedení v evidenci)?

Zdravím, slýšela jsem, že snad ÚP může proplatit i kurz nebo školení, které vede ke zvýšení kvalifikace. A, člověk prý údajně nemusí být veden v evidenci, může být normálně zaměstnán. (Nemám na mýsli rekvalifikaci.) Ví o tom někdo něco? Dík

Odpovědi
zzzzz

Může, pokud se na tom s ním dohodneš, pochybuji ale, že by to proplácel zpětně (uzavíral dohodu o proplacení zpětně).

Na ÚP můžeš být evidovaná jako uchazeč to znamená, že nemáš práci, a nebo jako zájemce, to pracovat můžeš a třeba si jen hledáš práci lepší, nebo v jiném místě. Doporučuji ti zaregistrovat se jako zájemce a požádat ÚP o proplacení kurzu.