Rommart

Pronajal jsem RD, nyní jsem se dozvěděl ža nový nájemník si vyřídil Trvalý pobyt

Já se dozvěděl náhodně že novyý nájemník si na adrese mého domu(kde mám trvalý pobyt jako majitel RD) vyřídil Trvalý pobyt i s ostatními členy jeho rodiny. Když jsem pátral v Registru dlužníků a exekucí tak jsem málem padl na zem, je silně zadlužený a má na svou osobu několik exekucí za cca 2500000 KČ. v domě mám část svého vybavení (nábytek a kuchyňské vybavení)mohu já o tot přijít? Protože dostat ho z baráku bude velmi složité to už mám zjištěno.Bohužel už od mých věcí v současné době nemám žádné účty ani faktury znějící na mé jméno.Poadí mi někdo?

Nejlepší odpověď
hanulka11

ale on musel dostat od vás souhlas ,aby se tam přihlásil
on to „obešel“ ?- divné jednání
to bude asi hodně těžké

Další odpovědi
anonym

Dobrý den.
Zkuste se na situaci nájemníka a úřadu podívat z jiného hlediska – je dost zvláštní mít pronajatý dům a nemít v něm trvalý pobyt. Tato situace se dále váže třeba na odpady a jejich hrazení a podobné případy.
Tím se ale nechci Vašeho nájemníka zastávat. Chápu, že jeho finančními problémy se dostáváte Vy do velmi choulostivé situce.
Máte možnost zrušit nájemní smlouvu z titulu, že při jejím uzavření Vám nájemník zapřel nebo neuvedl závažné okolnosti, které by uzavření smlouvy znemožnily, a požádat soud o soudní vystěhování nájemníka, pokud se s ním nedomluvíte jinak mimosoudní cestou.
Věci, které v domě máte, Vám doporučuji přestěhovat, pokud se nájemník neodstěhuje a nepomine nebezpečí, že exekutor může zabavit Váš majetek z hlediska potřeby uspokojit pohledávku věřitele. Málokterý exekutor se při zabavení majetku bude zabývat tím, že majetek nepatří dlužníkovi. Než by došlo na námitku a vyloučení Vašeho majetku z exekuce je otázka, kde by do té doby Vaše věci skončily.
Situace to rozhodně není záviděníhodná, protože ještě i dost dlkouhý čas po odstěhování tohoto nájemníka si nebudete moci být jistý, že Vás nějaký exekutor i zpětně nenavštíví. Snažte se urychleně nájemníka zbavit a svůj majetek odkliďte zatím někam do bezpečí.

anonym

Ad hanulka a Damiana, pozor!, tady nejste na diskuzním chatu, toto je odborná právní rubrika, opět poškozujete tazatele chybnými odpověďmi.
Jediná ocko a www se snaží o objektivitu a kvalifikovanost.
Realita je zcela jiná, zřejmě si pletete, když se k hlavnímu nájemci přihlašují další nájemníci, tam je to podmíněno jejich souhlasem právě proto, že nemají nájemní smlouvu.
K přihlášení k trvalému pobytu postačuje její prosté doložení na příslušnou bytovou jednotku, což se samotným vlastnictvím RD nijak nesouvisí. Už se tu řešilo xkrát.
Jak píše ocko, buď okamžitá výpověď pro zatajení podstatných skutečností (tedy podezření na účelové podvodné jednání) anebo (případně souběžně) návrh na preventivní vyčlenění RD a vlastního vybavení z exekučního titulu.
Ještě jeden velice podstatný poznatek z právní praxe, – trvalé přihlášení je jen jeden z postupů exekučních úředníků, při důsledném dohledávání se zjišťuje, kde dlužník skutečně bydlí. Takže riziko by hrozilo i kdyby nebyl přihlášen.
Stačilo se podívat do registru dříve, než jsi podepsal nájemní smlouvu, mohl sis teď ušetřit noční můry.
Doplňuji:
P.S. O pravdu tady asi vůbec nejde, hlavně, že si pokrytci navzájem nasázejí falešné palce ☹

www

Doporučuji využít některou online právní poradnu z odkazu:

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&sky=­ee&redir_esc=&hl=cs&q=P­r%C3%A1vn%C3%AD+po­radna+online&

Damiana

Nechápu, jak to legálně provedl, protože pro trvalý pobyt potřebuje tvůj výslovný souhlas (písemné prohlášení – notářem ověřené), smlouvu na dům, výpis z katarstru nemovitostí. Je to jisté? Netahá tě jen za nos? Jestli ne a všechny výše uvedené náležitosti splnil, ale bez tvého vědomí, podej na něj trestní oznámení. Pokud jsi si tam kukačky ale nasadil vlastní vinou a chybou, tak to máš holt smůlu.

Jose1f

Nejsem právník, ale myslím si, že situace nemůže být tak hrozná. Kdyby byla pravda, že pronájem RD je dostatečným důvodem pro to, aby exekutor kvůli dluhům nájemníka zabavil majetek vlastníkovi RD, potom bychom nežili v právním státě a jedinou účinnou metodou jak z toho ven by byla metoda bratří Mašínů s útěkem na Kubu. Já si to ale nemyslím. Co jste svému nájemníkovi vlastně pronajal? Rodinný domek, holý byt v rodinném domku, nebo byt včetně jeho vybavení?
Exekutor se podívá na nájemní smlouvu a bude mu hned jasné, co je vaše a co je dlužníka.
Problém nastane tehdy, jestliže máte nájemní smlouvu špatně sepsanou. Jestli v nájemní smlouvě máte napsáno, že pronajímáte jenom holý byt, ale svůj drahý koberec, počítač, domácí kino, mahagonový nábytek atd. jste tam nájemníkovi nechal jen tak, mir nix dir nix, potom budete komukoli těžko vysvětlovat, co je vaše a co je nájemníkovo.
Kdyby byla pravda to z čeho máte panický strach, potom by si dlužník mohl pronajmout pokoj v hotelu a exekutor by mohl začít fendovat od koberců v recepci. Dalším příkladem jsou např. virtuální kanceláře. Tam také máte „sídlo“ firmy, ale nic není vaše.
Závěrem: Je správné, že se o to staráte. Je však třeba mít správně sepsanou nájemní smlouvu. V ní musí být jasně napsáno, co mu pronajímáte a kolik vám za to platí. Dalším dokladem je pojištění RD a pojištění vybavení RD. Pojišťovny tuto nuanci velmi dobře rozlišují. Nájemníka nemusíte vystěhovávat, ale dejte si do pořádku tyto věci. Jestli se dočkáte pravidelného placení nájemného, to je jiný problém. Chcete-li klidně spát, prokonzultujte nájemní smlouvu s právníkem, nebo využijte bezplatnou právní pomoc na vašem obecním úřadě.

arygnoc

okamžite vyhodiť (okamžite myslím ako OKAMŽITE), požiadať o zrušenie trvalého pobytu, podať trestné oznámenie za podvod (alebo to už vyšetrovateľ určí, čo to vlastne je [poškodzovanie cudzej veci?, ktovie, ako to budú kvalifikovať]).
Rozhodne by som o tom informoval políciu, je to najlepšie krytie pred exekútorom.

vranovahan

Tak tohle je hodně nepříjemná situace. Docela by mě zajímalo jak se mu podařilo obejít ten váš souhlas. Například když jsem si já chtěla v našem pronajatém bytě udělat sídlo firmy, tak jsem se bez souhlasu majitele neobešla. Majitel si to nepřál, takže jsem musela hledat jiné cesty. Nakonec jsem si přes https://www.si­dlofirmypraha5­.cz udělala tedy virtuální sídlo.