Zabavení majetku při exekuci

mám sepsánu smlouvu o zapůjčení movitého majetku i s účty o zakoupení (vystavené na zapůjčitele). Může mi tyto věci vykonavatel exekuce zabavit? Tyto věci mi vykonavatel olepil, ale zatím neodvezl. Zapůjčitel podal návrh na vyloučení těchto věcí z exekuce (na příslušný exekutorský úřad) – zatím odpověď nepřišla. Může přijít vykonavatel exekuce znovu a olepit mi jiné věci?

Odpovědi
standa

1. exekutor nemůže ´sepsat´ (zabavit, olepit) věci dlužníka jestliže:

  1. se nacházejí v cizích bytech (např. u rodičů dlužníka), ke kterým dlužník nemá žádný právní vztah ani jiný vztah, ze kterého by vyplývalo, že zde bydlí nebo se zdržuje…, ledaže by držitel tyto věci dobrovolně vydal
  2. jsou zatíženy právy třetích osob, např. smlouvou o zápůjčce, kde je prokazatelná vazba na tuto věc

2. když už se tak stane a exekutor ´sepíše´ věci ad 1.b, lze se bránit pouze žalobou o vyloučení věci ze soupisu

3. exekutor může k dlužníkovi do bytu přijít i opakovaně a případně sepisovat další věci až do té doby než je uspokojen co do výše pokrytí dlužné částky

grifin

Já vím,mě se to mluví,když nemám dluhy,
důchod jen tak,abych přežil,na „předváděčky“,
NEnaláká ani Vlasta Burian,lidé drazí,vždyť
je to jen „šlendrián!“
„SARKA-FARKA“,dříve-(TO byl lidumil),DNESKA?
EXEKUTOR? Už raději dál…nemluvím!