Avatar uživatele
Rommart

Kdo bude dále platit exekuci?

Dobrý den, prosím poraďte mi co mám dělat? Včera jsem byla za Otcem na návštěvě v nemocnici a dozvěděla jsem se pro mě šokující zprávu.Rodiče se stačili zadlužit než zemřela moje Maminka na cca 1 500 000 Kč, na různých splátkách za zboží a služby operátorů které v závěru nestíhali splácet, tudíž došlo k exekucím,tyto dluhy v případě úmrtí i Otce kterému zbývá jen pár týdnů života přejdou automaticky na mě jako dceru? Rodiče nemají už v pronajatém bytě skoro žádné vybavení. Tak jaký bude tedy další postup exekutora? Mám se obávat že mi zazvoní u mých dveří i když bydlím jinde než bydlí dlužník? Moc děkuji za rady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? gnr54, flodur, iceT, johana 56 před 4427 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Dobré ráno.Dědictví můžeš odmítnout.Viz odkaz.

http://finance­.idnes.cz/smrti-dluznika-dluhy-neumiraji-jako-dedic-je-ale-muzete-odmitnout-1c2-/viteze.aspx?c=A090916­_091048_viteze_bab

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

dluhy po rodičích by na Vás nepřešly jen v případě, že se vzdáte dědictví po nich.A jejich dluhy pak vyřídí notář.To říká zákon. Jenže v dnešní exekutorské době tu je jedno nebezpečí,zejména pokud příští týden schválí nejmoudřejší lidé u nás změnu zákona o exekucích /jako že ano,protože si to exekutoři zaplatili/.Pak bude o každé exekuci rozhodovat sám exekutor a ten bude chtít dostat své peníze od kohokoliv.A protože mu byly dány obrovské pravomoci, může exekutor nabýt dojmu,že si Vaši rodiče dali k Vám do úschovy své věci – tady trvalý pobyt není rozhodující – a zazvoní i u Vás, popř. si odemkne i bez Vaší přítomnosti. Doporučuji proto předem si najít veškeré doklady o všem,co je troško cenné /starou televizi už nererou/ a mít je připraveny pro případnou vylučovací žalobu,pokud by exekuce skutečně u Vás proběhla.Pokud nejsou doklady, pak svědectví,popř. notářský zápis, zejména pokud je Vaše domácnost vybavena nadstandardně.
Já osobně bych s takovou možností počítal. Obstavení účtu či platu nebo prodej nemovitosti Vám při odmítnutí dědictví nehrozí.Ještě tak odebrání věci-pokud Vám rodiče něco darovali /auto a pod./.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek