Rommart

Kdo bude dále platit exekuci?

Dobrý den, prosím poraďte mi co mám dělat? Včera jsem byla za Otcem na návštěvě v nemocnici a dozvěděla jsem se pro mě šokující zprávu.Rodiče se stačili zadlužit než zemřela moje Maminka na cca 1 500 000 Kč, na různých splátkách za zboží a služby operátorů které v závěru nestíhali splácet, tudíž došlo k exekucím,tyto dluhy v případě úmrtí i Otce kterému zbývá jen pár týdnů života přejdou automaticky na mě jako dceru? Rodiče nemají už v pronajatém bytě skoro žádné vybavení. Tak jaký bude tedy další postup exekutora? Mám se obávat že mi zazvoní u mých dveří i když bydlím jinde než bydlí dlužník? Moc děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno.Dědictví můžeš odmítnout.Viz odkaz.

http://finance­.idnes.cz/smrti-dluznika-dluhy-neumiraji-jako-dedic-je-ale-muzete-odmitnout-1c2-/viteze.aspx?c=A090916­_091048_viteze_bab

Další odpovědi
jmhad

dluhy po rodičích by na Vás nepřešly jen v případě, že se vzdáte dědictví po nich.A jejich dluhy pak vyřídí notář.To říká zákon. Jenže v dnešní exekutorské době tu je jedno nebezpečí,zejména pokud příští týden schválí nejmoudřejší lidé u nás změnu zákona o exekucích /jako že ano,protože si to exekutoři zaplatili/.Pak bude o každé exekuci rozhodovat sám exekutor a ten bude chtít dostat své peníze od kohokoliv.A protože mu byly dány obrovské pravomoci, může exekutor nabýt dojmu,že si Vaši rodiče dali k Vám do úschovy své věci – tady trvalý pobyt není rozhodující – a zazvoní i u Vás, popř. si odemkne i bez Vaší přítomnosti. Doporučuji proto předem si najít veškeré doklady o všem,co je troško cenné /starou televizi už nererou/ a mít je připraveny pro případnou vylučovací žalobu,pokud by exekuce skutečně u Vás proběhla.Pokud nejsou doklady, pak svědectví,popř. notářský zápis, zejména pokud je Vaše domácnost vybavena nadstandardně.
Já osobně bych s takovou možností počítal. Obstavení účtu či platu nebo prodej nemovitosti Vám při odmítnutí dědictví nehrozí.Ještě tak odebrání věci-pokud Vám rodiče něco darovali /auto a pod./.