Jantar2

Co musím vyřídit abych mohl pronajímat byt?

Nejlepší odpověď
cukrar

Musíte sehnat nájemníka, sepsat nájemní smlouvu podle nějakého vzoru. Pak se chovat jako slušný pronajímatel a věřit, že takový bude i nájemník.

Další odpovědi
zzzzz

Pokud byt není v osobním vlastnictví, tak je k tomu potřeba i souhlas vlastníka např. družstva. Byt musí být kolaudován k bydlení. Sežeň nájemníka, podepiš smlouvu, vezmi si od něj kauci, max 3 nájmy a může se stěhovat. Doporučuji pokud je to možné chodit si pro peníze každý měsíc osobně, zkontroluješ tak stav bytu.

Funna

vyřizovat nemusíš vůbec nic…jen, až si najdeš podnájemníka, ať už přes realitku, nebo inzerát…tak bys měl podat daňové přiznání..protože je to příjem jako každý jiný…takže pokud to nechceš dělat na černo, tak jen zajít za zaměstnavatelem (pokud nějakého máš) a říct mu, že si budeš dělat daňové přiznání sám, ať ho za tebe nepodává…tzn. že nebudeš podepisotat ten růžový papír – žádost o podání daně z příjmu…pokud to chceš ovšem zatajit (což dělá nejspíš většina, než je někdo práskne), tak vůbec nic nedělej…jen sháněj toho podnájemníka…ale spíš doporočuju realitku, protože pokud ti nebude náhodou platit, máš aspoň nějaké krytí…když ho ubytuješ „jen tak“, nemusí se to vždycky vyplatit…
Doplňuji:
ivzez…a co jako píšu…přesně to samé, co ty…že roční vyúčtování si udělá sám!!!
a nevím, kdo tu koho nabádá k obcházení zákonů…nic takového jsem nanapsala…a čteš něco mezi řádky…jen píšu jaké jsou možnosti…a všichni víme jak to chodí, že většina to dělá na černo a žádnou daní se nezabývá…že ty se tohle bojíš říct nahlas, neznamená že se to neděje…ale nikoho k ničemu nenabádám, to je jen a jen na něm…

Nazdar Bazar

http://www.pe­nize.cz/18088-pronajem-bytu-nese-rizika

Tak snad jsem poradil.

ivzez

nevím, jaký příjem máte ze zaměstnání,
ale obecně doporučuji prohlášení k dani u zaměstnavatele podepsat.

Po skončení roku nebudete žádat o roční zúčtování daně z příjmu.
Vyžádáte si od zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných příjmech
a o odvedených zálohách daně a sám si podáte daňové přiznání.

Zaměstnavatel za své zaměstnance nikdy nepodává daňové přiznání.

@Funna:
Chcete-li, aby Vaše odpověď tazateli
k něčemu byla, napřed si něco nastudujte!
A neraďte k obcházení zákonů!
Doplňuji:
__________
Pár odkazů k nájemní smlouvě podle NOZ:

http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/najemni-smlouva-podle-noz-93409.html

http://magazin­spotrebitele.cz/na­jemni-smlouva/

http://www.tzb-info.cz/novy-obcansky-zakonik/10885-najemni-smlouva-podle-noveho-obcanskeho-zakoniku

ivzez

@NazdarBazar:
Asi jste to mínil dobře, ale já odkaz nedoporučuji:

(1)
Odkazovaný článek je z května 2006 – tedy přes 8 let starý. I v případě, že v něm nejsou chyby podle tehdy platné legislativy, nebudou dnes (minimálně některé) informace platné, protože od 1. ledna 2014 se nájem i podnájem řídí NOZ.

(2)
Na portálu Peníze.cz jsem už vícekrát narazila na chybné články
(špatně vyložená legislativa, chybné informace, mylné interpretace).