jezek

promlceci lhuta

Chtel bych se zeptat jaka je promlceci lhuta trestneho cinnu podvodu par.250 – sazba 2–8 let?Dekuji
Doplňuji:
Co to vlastne je promlceni trestneho cinnu??V pripade ze policie zahajila nejake vysetrovani nebo zastavila a nebo nedotahla do konce,stejne plati promlceci doba?V pripade ze trestny cin byl spachan v CR a vinnik celou dobu zije v zahranici i tak bezi doba promlceni?Dekuji.

Nejlepší odpověď
standa

5 let u kategorie trestných činů s horní sazbou trestu 3–10 roky

btw.
u trestných činů s horní sazbou nad deset let je promlčecí lhůta 12 let a při sazbě pod tři roky je lhůta promlčení 3 roky

Doplňuji:
Promlčecí lhůta končí jakmile je v dané věci zahájen nějaký právní úkon (podání obvinění, které Policie začala šetřit ap.) Na běh lhůt nemá vůbec žádný význam, kde se ´viník´ nachází.