promlceci lhuta

mam jeste jeden dotaz z predchozi otazky.v roce 2005 byl vydan soudem nastup na vykon trestu,dotycny si postu neprebiral protoze na adrese nebydlel.ted vypatraly novou adresu.dopis mu odeslaly kde bylo napsano okamzity nastup na vykon trestu.kdyz uz soud vydal narizeni na vykon trestu tak se zadna promlceci doba nepocita?jestli tomu dobre rozumim,tak jak tak ten dotycny nastoupit musi?

Odpovědi
standa

Už jsem na toto téma opakovaně odpovídal, tak se to pokusím zrekapitulovat:

  • promlčecí lhůta ve vašem případě skončila v 09/2009, kdy odsouzený dostal dopis s výzvou k nástupu trestu
  • odsouzený tak musí nastoupit v termínu. který je uveden v ´dopise´
  • pokud bez omluvy nenastoupí, hrozí, že bude obviněn z dalšího trestného činu „maření výkonu úředního rouhodnutí“
  • doporučuji okamžitý nástup výkonu trestu
  • po ´odsezení´ jednoho roku pak může požádat o prominutí zbytku trestu…, ale pokud nebude ´spolupracovat´, tak s touto eventualitou nelze počítat