promlceci lhuta

jak je to stou promlceci lhutou.na nastup k vykonu trestu v delce 2 roky mi byli odeslany 2 odpovedi k promlceci lhute-v jedne bylo 5let a v te druhe 10 let.ktera odpoved je tedy spravna?

Odpovědi
standa

Správně je 5 let.

Protože tato lhůta se odvozuje od výše trestu:

  1. pokud je trest 2 roky, platí promlčecí lhůta 5 let
  2. pokud je trest vyšší jak 5 let, platí promlčecí lhůta 10 let… atd.

Doplnění: Jedná se o § 94 Trestního zákona (v novele platné od 1.1.2010 je tato problematika popsaná v § 68)

Vincent Vega

No nevim zdali plati vubec nejaka promlceci lhuta znam dost propadu a nic jim nebylo zapomenuto.