Indulona0709

Profesionální baletka bez vzdělání?

Je nějaká možnost, jak se stát profesionální baletkou bez konzervatoře?
Viděla jsem, ze například v Praze probíhá každoročně intenzivní baletní kurzy, dalo by se to nějak takto obejít nebo to nelze?

Odpovědi
Edison

Pokud tě pak někde angažují, asi v tom proboéím není. Ale silně o tom pochybuji. Ono totiž už za studií vznikají důležité vazby a známosti pro budoucnost.

Doplnění: Balet není jen tanec a balet, ale i nitná dávka herectví. Nevím, jestli se tohle na kurzech učí. Na konzervě ale určitě ano.

DoTazatel

Určitě jde. Vzdělání (konzervatoř) nebude třeba, pokud umíš tančit nebo se to naučíš.

Kolikrát nepotřebuješ vzdělání ani tam, kde ho požadují… záleží na domluvě a způsobení na pohovoru. Nějaké to zaučení, zaškolení poskytuje každá firma.
Ale u takových prací jako je balet to trvá asi dýl, se to naučit a k tomu taková konzervatoř by byla dobrá.