paul1

Prodělali jste některou z nemocí proti kterým se očkuje vakcínou MMR?

Jsou to zarděnky, příušnice a spalničky, nemoci, které mohou mít vážné následky (např. meningitida, hluchota, u chlapců neplodnost, u těhotných žen možnost potratu atd.). MMR vakcínu vynalezl americký mikrobiolog Maurice Ralph Hilleman. V roce 1998 vznikl rozruch okolo článku v The Lancet , který spojoval účinky MMR a autismem. Později bylo toto tvrzení odborníkmi vyvráceno, ale nezabránili tím vzniku antivakcinačního hnutí, které se rozšířilo po celém světě. Důsledky? Výskyt příušnic u nás se zvýšil cca 15×, podstatně narostl i výskyt spalniček. Až tak, že Světová zdravotnická organizace vyřadila minulý rok Českou republiku se seznamu zemí, kde byly spalničky považovány za vymýcenou chorobu. Já jsem v dětství příušnice překonal, bohudík bez následků.
Zpracováno volně podle časopisu EPOCHA

Odpovědi
ivzez

Všechny tři a všechny bez následků.

Dochy

Příušnice spalničky ano, zarděnky nevím.
Pokud se pamatuju, tak v tom článku bylo snad zmíněno jen podezření a místo toho aby se to rozumně zvážilo a vyzkoumalo zvedlo to na obou stranách hysterickou reakci.
Stát kdyby neřešil nařízení, zákazy a nesmyslné tresty dětí by měl spustit rozumně vedenou osvětu a především by měl přiznat svou zodpovědnost v případě jakýchkoli vedlejších účinků a rozumně se k tomu postavit (v tomto se snad blýská na lepší časy). Situace kdy stát nařizuje a pak si před následky myje ruce je podle mně naprosto nepřípustná. Situace kdy rodič byl (teď už snad ne) nucen podepsat „informovaný souhlas“ s povinným očkováním vč. toho že si je vědom možných následků a přesto „povinné“ očkování pro dítě požaduje, je ptákovina.

Pepa25

Ne, neprodělal jsem žádnou z uvedených chorob. Jsem proočkován podle očkovacího kalendáře a stejně tak moje děti. Navíc jsme se nechali očkovat proti klíšťové encefalitidě.