mosoj

Prodá Babiš při své návštěvě v USA naši jadernou bezpečnost firmě Westinghaus?

Nejlepší odpověď
fcoop

Pojem „mrzký dolar“ je pojem.
To se o rublu tvrdit nedá.

Další odpovědi
Kepler

Nerozumím otázce. Kvalitní zabezpečení, regulace a měření se dá jedině koupit. Jak je na tom to ruské, to už víme od Černobylu. Moje osobní zkušenost z průmyslové chemické technologie je, že z ruské kompletně dodané technologické jednotky se muselo kompletně vyházet původní zmíněné zařízení, aby vůbec vše fungovalo a muselo se to nahradit něčím spolehlivějším a kvalitnějším, zčásti české výroby.

dubraro

Není to vyloučeno. I když by to nebylo příliš rozumné, zrovna Westinghouse v poslední době moc úspěšně elektrárny nestaví. Kdyby bylo na mně, dal bych to jihokorejcům.

mosoj

Keplere, kdo nechce rozumět, nerozumí, neobjektivní fanatik ještě více). Je asi 5– 6 firem na světě, které jsou schopné postavit jadernou elektrárnu. Westinghaus postavil dvě a Rosatom 36. ostatní něco pod deset. Navíc Temelín musel přestat brát palivo od Westinghaus ( bylo nepoužitelné a nebezpečné!!) a začít brát palivo od Rosatomu.
Takže jen přepočítávejte dál!

Kepler

Především mě nenazývej neobjektivním fanatikem, zrovna ty. Westinghouse sám nikdy celou atomovou elektrárnu nepostavil ani jedinou na celém světě. Je to je jen v podstatě elektrikářská firma a možná někdy za tuto oblast nesli garanci. Parogenerátory a jaderné reaktory dnes už umí postavit kdekdo. Ne však zabezpečení, měření a regulaci. Tak zněla tvá otázka – bezpečnost našich elektráren. Že by Westinghouse vyráběl jaderné palivo, o tom nic nevím. Dej odkaz a pak se ti omluvím.