jaymes

Proč za socialismu lidé měli rádi USA?

Copak nevěděli o tom, co USA provádělo ve světě třeba ve Vietnamu, Jižní Americe, Blízkém východě?

Nejlepší odpověď
anonym

asi proto, že tam byla svoboda, že si tam každý mohl dělat co chce, ale ve skutečnosti to není pravda. některé věci jsou u nás svobodnější. o tom, co se dělo mimo USA, jsem já osobně tenkrát nic nevěděl. můj otec tam tenkrát emigroval, já bych to nikdy neudělal, jenom že on měl rád svobodu, ne rodinu, ne svou vlast.

Další odpovědi
štamgast

Už zase ty, chorej mozku? Nejlepší na tom je, že máš anglickej nick…

„Soustředěná protiruská propaganda pražských médií, přesně podle vzoru, jak to dělala před rokem 1989 vůči Západu, bohužel, jak se zdá, vyvolává ve velké části české populace vzdorně idealizované sympatie vůči Rusku. Když popisovali obdobní mediální slouhové za komunismu v Československé televizi údajný drsný politický a sociální útlak občanů na Západě ("nezaměstnaní tam hladovějí a žebrají“), úplně stejně to vyvolávalo taky u lidí v Československu zcela idealizovaný obraz: usoudili, že média lžou a že na Západě je ráj. Přitom situace byla samozřejmě daleko složitější – jako všude, i na Západě existovala i existuje šikana, útlak, nespravedlnost a korupce. Tak teď si pod pokryteckou kritikou Ruska český televizní divák zase vzdorně idealizuje Rusko…"

Zdroj: http://blisty­.cz/art/72111­.html

Mapel

Nějak si nevybavuji, že by lidé za socialismu měli rádi více USA než jiné státy.

anonym

Je to blbost,