dust8

Proč z člověka často nadšení vyprchá rychleji než pára nad hrncem?

Endorfin mi došel a sem línej se zase hýbat achjo a cukr byl jen berličkou.

Nejlepší odpověď
annas

Často se to stává na Nový rok, když si hodně jedinců dává předsevzetí,

Jde s nadšením za nějakým snem a nebo něco chce ve svém životě změnit V lednu to ještě dodržuje, ale jak končí leden a přichází únor, nadšení postupně vyprchá. Chybí i vůle – zítra začnu cvičit, ale dnes nemám čast, takže zítra, zítra atd.

Jenže tak se stane, že " zítřejší cvičení" se nikdy neuskuteční.

Řekla bych, že někdy nejde o rychlost páry, které uchází v hrnce, ale mírný únik při pootevřené poklici.

Vrátit se znova na začátek svého nadšení, je někdy těžké. často si mnozí řeknou, že na to nemají.

Někdo je nadšený třeba z toho, že něco vidí v tom, k čemu je nutná pevná vůle. Ale skutek utek.

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/20119-george-orwell-nadseni-je-schopnost-videt-neco-i-v-nicem/

„Nic není tak nakažlivé, jako nadšení.“ — Edward George Lytton

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/20119-george-orwell-nadseni-je-schopnost-videt-neco-i-v-nicem/

--
Pokud nechce jíst čokoládu, kupte si datlový či javorový sirup nebo sirup z agáve. Jde o přírodní cukr. Stačí trochu a bude vám líp.

Další odpovědi
elkon

Ten kdo je povrchní, nemá „ajfr“.