zzzzz

Proč vstupují chodci do vozovky kousek od přechodu pro chodce?

Dnes jsem málem jednoho sebevraha svezla na kapotě. Šel po pravém chodníku a cca 5 metru před přechodem vysloveně skočil do vozovky s úmyslem přejít ji. Dělají to často chodci všech věkových kategorii. Zastaví tramvaj a oni přímo ze dveří skáčou přes nástupní ostrůvek přímo do cesty, i když je to k přechodu jen pár metrů.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Asi tím, že je uspěchaná doba, lidé si krátí cestu i o pár metrů, aby byli dřív tam, kam spěchají a taky jsou asi líní na krok si zacházet na vzdálenější přechod

Další odpovědi
Hamon

U nás se na zeleném trávníku udělal chodníček (do lichoběžníku se stávajícími dvěma chodníky). Krátí cestu přesně o moje dva, DVA kroky. Lidé jsou líní udělat jediný krok navíc.

Heleave1

Kromě blbosti a lenosti to může být tím že někdo kdysi prohlásil že chodec má absolutní přednost. Což je blbost ale hromada lidí si to myslí. Viděla jsem chlapa skočit před houkající sanitku a ještě jí nadával, protože on měl přece přednost. Mě před auto skočil magor v autoškole. Mám rychlej postřech tak jsem to ubrzdila i když jsem měla asi jen třetí jízdu. No ale od tý doby neřídím. Mám strach že nějakýho vola zabiju.

suaeda

Je uspěchaná doba, cestou přemýšlíme, co vše máme udělat, zajistit a na co nezapomenout. Z toho vznikne velice snadno nepozornost a je to jen na náhodě, zda ten druhý účastník provozu včas zareaguje. V dřívějších dobách to bylo klidnější. Osobně jako řidič nejvíc hubuji na zapovídané maminy s kočárky, které stojí u kraje silnice a najednou se rozhodnou přejít ulici a přitom se pořádně nerozhlédnou. Na druhou stranu ne že bych přímo nadával na Pražáky, ale přecházet na zelenou v Praze je někdy o život a většina aut by nás chodce tam přejela. Bohužel tento nešvar rádi dělají i mimo Prahu. Mají podvědomě zafixováno, že když nezariskují tak přeplněné křižovatky neprojedou.

Reezo

Ono jde také částečně o to, že lidi očekávají to, že řidič auta si je všimne a pustí je. Jenže tomu tak vždy není, řidiče může něco rozptýlit a dotyčná osoba tam vleze. Navíc občas mi příjde, že lidi ani moc nepřemýšlejí. Kolikrát se mi stalo, že člověk šel přez silnici jako kdyby se nechumelilo. Auto neauto, prostě jdu na druhou stranu.

honza19hk

Protože jsou vypatlaní,tajhle jsem jednou už jednoho sundal.vylezl z ostrůvku přímo pod kola aniž by se rozhlídl nebo dal přednost autům..
Má štěští že jsem jel kole.

Rabi7

Nebo si myslí, že když je přechod „pár metrů“ řidič stejně dává pozor a stejně by mu měl zastavit tak tam takhle vleze hned.

anonym

Pro některé to bude pěkný, adrenalinový sport, pro jiné nedostatek mozkové kapacity, ještě pro další naprosté ignorování všech možných zákonů, doporučení, předpisů a nařízení. Co ti na to mám říct, když je přechod daleko, rozhlédnu se a frčím na druhou stranu taky. Těsně u přechodu to nedělám, protože mám v kabelce řidičák. Většina řidičů si je vědoma rizik takového chování.
Možná jsou autoškoly postavené na úplně špatném základě. Co dokáže vozidlo a proč existují dopravní značky a značení by měli vědět hlavně chodci.
zzzzz, mne nejvíc štvou důchodci (zpravidla to totiž dělají oni), stojí u přechodu a tváří se, že chtějí přejít. Řidič jim zastaví a teprve potom se dočká signalizace, že stařenky (nebo stařečci) přecházet vlastně nechtějí. Mají toho ještě moc k prodiskutování.
Vůbec nejlepší jsou ti, kteří u přechodu stojí a čučí na stojící auto a v okamžiku, kdy jejich reakci šofér pochopí tak, že nikam nejdou, tak takový ne právě křepký důchodce s hůlčičkou vkročí do vozovky (a potom se na druhou stranu vozovky šourá aspoň 5 minut).
No a k reakci mne pokaždé v městské dopravě provokují důchodci, kteří počkají až autobus zastaví, potom pomalu vstanou a šourají se ke dveřím. Po cestě ještě najdou pár známých, se kterými se zastaví a prohodí pár slov. A šofér včetně autobusu plného lidí čeká…

bolak

Protože takhle je to blíž :)) > http://www.lou­pak.cz/video/sran­dicky/5626-nachytavka-chodnik-v-zime?page=30&li­mit=1

bluehorse

Jsou líní, nebo chtějí spáchat sebevraždu.

Emefej

Důvodů může být celá řada: lenost, nepozornost, spěch, nedostatek přirozené inteligence, sebevražedné úmysly, opilost, drogy apod.

novaky

Přechod je jen symbol – místopis. Nemám právo někoho srazit, protože šel metr od zebry. Kdyby ano, tak bych mohl tvrdit „sejmul jsem ho, protože nešel po bílejch“ Na druhou stranu pět metrů už je asi dost

STUDENTKAEVA

Je to snadne,dnesni doba je rozlita,nikdo nema cas chodit az k prechodu.

bolak

ocko: a ty někam spěcháš, že tě ta minuta čekání na přechodu než důchodce přejde zabije? běží ti ordinace v růžový zahradě nebo jak?

já když jdu ráno po chodníku a chci přejít přes silnici, tak ačkoliv stojím na přechodu, jednou nohou nakročenou ve vozovce, tak průměrně přejede asi tak 5 aut, než mi někdo zastaví a nechá mě přejít, a to ačkoliv mám přednost!! je to uplně stejná situace jako kdybych byl auto na hlavní silnici a musel čekat na 5 aut který se mi tam naserou z vedlejší, ale to by nikdo netoleroval, protože by mohlo dojít ke srážce a měli by zničený auto, takhle to ale risknou, protože proti nim stojí jen malinkatý chodec, kerej i kdyby ho náhodou srazili, by jim způsobil škodu naprosto minimální, tak se nedivte že se vám většina chodců může na nějakej přechod tak akorát vysrat..

zzzzz

Bolaku, já vím, že spousta řidičů chodce nepouští, já je ale pouštím! A přece proto, že někdo jiný nedodržuje vyhlášku, tak se na to mám taky vybodnout??? To teda ne, už tak tu máme pořádný zmatek.

bolak

celkem 5× už mě za můj život srazilo auto, z toho 3× jako chodce a z toho 3× na přechodu

je to náhoda? vůbec ne, totiž když přecházíš mimo přechod, počítáš s tím že tě může srazit auto, protože přednost má auto, proto se několikrát pozorně rozhlídneš než se rozhodneš přejít, a vkročíš do silnice až když seš si 100% jistá že za dobu kterou budeš přecházet silnici se auto ani z jedné strany nedostane do tvé blízkosti. Naproti tomu když seš na přechodu, notabene je to přechod na osvětlený křižovatce a tobě svítí zelenej panáček, tak automaticky počítáš s tím že auto který se přibližuje ke křižovatce a evidentně zpomaluje, nakonec musí zastavit, což se ti může hrubě nevyplatit. Proto už mě (od toho zmíněného 3 incidentu) nějaký zebry na asfaltu absolutně nezajímaj.