Tiiit

Proč voda nehoří? Když…

Voda je H2O.. a H vodík při reakci se vzduchem, kde je O kyslík hoří.. tak proč voda nehoří?
Doplňuji:
nebo spíš.. vodík na vzduchu (kyslík) bouchá.. tak proč voda nebouchá?

Nejlepší odpověď
venkovan

Při silných požárech skutečně voda se žárem rozloží i na vodík a kyslík a voda tak podporuje hoření. Hasiči to ví, že do silného požáru lít vodu je na nic. Naopak se to víc zhorší. A funkce vody při hašení ohně je, že ochlazuje hořící předmět na takovou teplotu, že z něj se přestanou vyvíjet hořlavé plyny (je to zjednodušeně napsané). Hasící pěna zas zabrání přístupu vzduchu, proto ji lze použít pro ropné produkty.

Další odpovědi
tom004

A čím bychom potom hasili požáry? Voda se rozkládá elektrolýzou,tedy působením el. proudu. Při ohřívání se vypaří,ale nerozdělí.

irij

Hoří, ale musí se vypařit a teplem rozdělit na O a H.
Doplňuji:
Tak mi vysvětli: Když je opravdu žár a přidáš vlhký piliny – jako bys do ohně oleje přidal!?

independent

Irij má pravdu, černouhelné kaly taky hoří líp mokré