JájsemRaibek

Vyznáte se v požární technice – co to je?

Nahoře je ještě sítko.
Mohl by to být koš, ale zase co ty dva vstupy-vývody.
Nevíte co to je?
Zdroj foto: můj.

Nejlepší odpověď
Lamalam

To je ejektor – čili proudové čerpadlo. Do kolena vlevo se přivede tlaková voda z hadice, košem to nasává a tou tryskou s červenou šipkou to vytlačuje.

Další odpovědi
Kepler

To by mohl vědět Hasič Rick 🙂 Já bych to tipoval na forichtung pro hašení pěnou. Jeden přívod je na vodu, druhý na pěnidlo. Akorát mě tam mate ta červená šipka v nepatřičném smě­ru.

Lamalam

Kepler > šipka je v patřičném směru. Forichtung na pěnu se jmenuje přiměšovač a vypadá trochu jinak.

Kepler

Lam, taky mě to napadlo, ale pozdě – až po odeslání a mezitím si mi tam už vlítla ☹