postcd

Proč vlasy většinou padají na horní, čelní straně hlavy a ne po stranách?

Nejlepší odpověď
annas

Je známé, že vypadávání vlasů je výsledkem působení mužských pohlavních hormonů , androgenů, dědičnosti a věku. Rychlost ústupu přední vlasové hranice z čela a ze spánků je individuální.
V průběhu života se mezi 20 a 80 lety sníží hladina testosteronu v průměru o třetinu. Hladina testosteronu a její snižování s věkem je velmi individuální a úzce souvisí s životním stylem člověka. Celá řada mužů si stěžuje na problémy se sníženou hladinou testosteronu – poruchy libida, částečnou nebo i úplnou impotenci apod. Ovšem i pro všechny ostatní je vysoká hladina testosteronu předpokladem vitality a životní spokojenosti.

Net

Nevím, zda jste někdy slyšel o čínské medicíně, drahách v těle, které spojují jednotlivé orgány, takže jejich „porucha“, tedy nevyrovnanost mezi energií jin a jang se projevuje nejen bolestí, ale např. růstem znamének, vyrůstků, tedy i vypadáváním vlasů na místě, které je od hlavního orgánu vzdálené. .

Mužům se snižuje hladina testosteronu, takže aby se energie vyrovnaly, řídnou či vypadávají vlasy. Proč v oblasti čela? Zřejmě kvůli tomu, že v tomto místě je hlavní kontakt (bod) pro hypofýzu..Je přesně ve středu čela. Hypofýza má klíčovou roli v biochemii těla. Takže proto se úbytek testosteronu projeví vypadáváním vlasů nejdříve v oblasti nad čelem.

Podle čínské medicíny

postcd

Děkuji, nevím co je ten „bod pro hypofýzu“, který se nachází uprostřed čela.
Jak byste doporučila vyrovnat jing / jang?
Říkáte, že padají možná kvůli úbytku testosteronu? Dá se to nějak udělat aby tolik neubýval a nebo to nebylo doprovázeno padáním?

Jinak u mě nepadají uprostřed, spíše po stranách čela (kouty)… které se prohlubují.