Kepler

Proč vlastně získavají lidé různé alergie na na pyly, léky, cokoliv?

Nejlepší odpověď
elkon

Protože rodiče jsou v mnoha případech úzkostliví ve stravování dětí a s jejich hygienou. Tělo si nevytváří přirozené protilátky a následkem toho jsou alergie. Vím jak to chodilo v našich mladých letech. Celé prázdniny minimální hygiena, před jídlem mytí rukou nic moc, nic se nestalo a alergie veškeré žádné. Ale není to tak, že preferuji nějakou špínu. Všeho s mírou. To musí člověk dokázat odhadnout.

Další odpovědi
marci1

Vědci stále tápou. Nejen proč alergie vznikají, ale také proč stoupá jejich výskyt.
Imunitě chybí protivníci.
Podle dlouhodobě uznávané hygienické hypotézy potřebuje lidský organismus, zejména v době, kdy se vyvíjí, neustálý kontakt s pestrou škálou mikroorganismů, hlavně bakterií. Prostředí, které je velmi čisté, až dezinfikované a vyskytují se v něm především viry a nečetné druhy bakterií, imunitní systém stimuluje k rozvoji alergie. Předpokladem ke kontaktu s bakteriemi byl dříve mimo jiné denní kontakt se zvířaty, který ve většině domácností dnes chybí nebo je výrazně omezen. Je známo, že děti žijící v rodině se psem, mají menší riziko vzniku alergie. Dalším prvkem je všeobecně dostupné očkování a antibiotická léčba, které za posledních sto let zachránily obrovský počet životů. Jejich použití je zcela oprávněné a i do budoucnosti nepostradatelné. Ale způsobují také snížený infekční tlak na imunitní systém, který není nucen se s těmi nejtěžšími útoky vypořádávat sám. I to je považováno za jednu z příčin vyššího výskytu alergie.

Viníků bude víc.
K dalším možným faktorům, které zřejmě stojí za nárůstem alergií, patří následující:

Strava obyvatel rozvinutých zemí obsahuje více potravinářských výrobků a méně přírodních složek. Někteří odborníci se domnívají, že i to může mít podíl na současném trendu.
Dalším znepokojivým prvkem je určitá nepřirozená pestrost – často konzumujeme potraviny z druhého konce světa, které nás mohou dráždit.
Jistý vliv na imunitní systém má zřejmě i vitamín D, ačkoli publikované údaje jsou rozporuplné.
Stejně tak životní prostředí, ovšem i zde se informace z jednotlivých zdrojů výrazně liší.

http://www.py­lovasluzba.cz/no­vinky/proc-stoupa-vyskyt-alergii-vedci-tapou-517
🙂

hapiky

Otázka za 100 bodů. Proč ji získávají a jak se ji zbavit, to je to oč tu jde. Nebo jinak: A vo tom to je!
Vím jen, že je tichá jak pšouk a přichází pomalu, plíživě. Až teprve ,když začnou problémy se o ni dovídáme.
Naštěstí mám jen alergii na podvodníky a zloděje.

Kryšpín

Poněvadž jsou převážně vychování jako mamánkové a cukrové panenky.

Na př. můj příbuzný pronajal chatu u lesa mladém lufťákům, kde je předpodklad že se může objevit lesní obyvatel. V noci mu volal soused, hele dědo něco se tady stalo možná mord byla tady záchranka i policie, dědo ráno přispěchal a dopátral se, dáma v noci vylezla z pelechu ven na zápraží zapálit si cígo a co spatří půl metrová svinutá užovka a na zahradě laň, výkřiky, kolaps, ošetření odchyt užovky.

Kelt

Lidé jsou díky citlivosti, špatnému otužování, nevhodné a nehodnotné potravě oslabování, což se projevuje špatnou odolností organizmu Všechno chce svůj čas a my to urychlujeme, ale jdeme vlastně proti přírodě..Dříve se léčilo jiným způsobem, ale byla jiná doba, jinak se žilo, stravovalo, byla jiná práce, a čas na odpočinek. Dnes chceme všechno hned. Vezmeme si prášek, za chvíli je nám dobře, ale je na na úkor něčeho v našem těle. Ničíme si svou obranyschopnost. Je zajímavé, že v žádné lékarně nepotkáme medvěda, vlka zajíce, ale jen nespokojené lidi.

Pepa25

Alergie je přehnaná reakce imunitního systému na vnější alergen – přírodní látku nebo parazita. Hlavní faktor je dědičná dispozice, ale to by samozřejmě nevysvětlovalo nárůst v moderní době. Paraziti ustupují, takže v podezření jsou 4 faktory prostředí: prodělané infeční nemoci v dětství (vč. léků na ně), znečistění životního prostředí, strava nebo vyšší hladiny alergenů (vč. relativně vyšších – např. čistý vzduch v kanceláři vs. městský vzduch s hodně pyly stromů).

Kepler

elkon: trefil jsi hřebík na hlavičku!

elkon

To je letitá zkušenost, ale některé mladé maminky na to neslyší a pak se jen diví.

annas

Vložila jsem na toto téma otázku, že přehnaná hygiena neprospívá., snilžuje se imunita. atd.

Takže se dá říct, že z nadměrné imunity vznika alergie. Nedávno j se na toto téma diskutovalo ve Studiu 6 – pravidelně poslouchám. Ale vím to už dávno.

Jsou dva extrémy – nedostatečná hygiena x přehnaná. Obě škodí, platí zlatá střední cesta.

Nechce se mně otázku hledat.