huxa

Proč většina lidí by nejraději viděla vrcholné politiky s minimální mzdou?

Osobně to jaksi vůbec nechápu. Poté by se dali daleko snadněji uplatit, neměli by tolik času na svoji práci a při dalším kole by tam šli jen ti, co jsou čistě kvůli úplatkům a nebo ti, kteří mají nejvyšší cíl pouze brát tu minimální mzdu, kteří by poté rozhodovali o tom, kolik budeme za co v obchodech platit, jaké zákony budeme muset dodržovat, jaký budeme brát důchod a nebo kolik budeme odvádět státu z výplaty.

Nejlepší odpověď
quentos

Nemyslím si, že by většina lidí nejraději viděla vrcholné politiky s minimální mzdou.
Nicméně většina lidí nerada vidí, jak si parlament (a tím pádem i řadoví poslanci, nikoli vrcholní politici) neustále odhlasovává zvyšování platů, když údajně není z čeho brát (nehledě na to, jak směšná je jejich účast v parlamentu, většinou pobírají peníze za to, že si odpíchnou příchod a jdou zas domů – to nezapřou, to již bylo medializováno), zatímco poctivým občanům věčně zdůrazňují nutnost „utahovat si opasky“.

Další odpovědi
gecco

Myslím, že o většinu nejde – mnoho lidí nechce jít do politiky ´ani za ty platy´…
😉

Neposlouchej názory závistivých hlupáků, kteří s tatak ´vystudovanou´ ZŠ pracují za minimální mzdu, kecají u píva a vědí všechno nejlépe.
Jinak – viz Quentos.

Magix.cz

Lidi štve, že většina politiků myslí víc na sebe než na republiku, na lidi. Na druhou stranu nikdo z těch kafralů se nezvedne od piva a nejde tu politiku zlepšit. To jsme my, Češi :(

iceT

Aby ti nahoře poznali,jak a z čeho žijí ti dole,jednoduše ti nahoře zřejmě zapomněli odkud se nahoru dostali a že taky pocházejí z lidu.
A tak nějak nevěřím,že je nesnadné uplatit někoho,kdo má moc(peněz),neboť kdo jich má moc,by chtěl ještě víc.

setapouch

Uz jsem to psal vcera: klidne bych jim pridal daleko vic, ale taky jim dal odpovednost za to, co delaji. Jsou jedini, kdo je placeny za vytvareni zmetku.

Tipuju, ze to je jeden z duvodu, lide neustale ctou, jak diky dire v zakone tam utekly miliony, tam miliarda, tam zaplatime za tamto a tamhle za ono. Kdyby mel zastupitel oobni zajem, aby k diram nedochazelo, zilo by se tu lepe. A i lide by jim ty penize min neprali.

Drap

Netuším, kde jsi zjistil tu většinu. Úplatek neni ani tak závislý na výši platu, ale spíše na morálních hodnotách daného jedince.

pusinka50

To, co sedí v našem parlamentu, jsou opravdu POUZE POLITICI. Směska lidí, profesních amatérů, kteří preferují jen svůj vlastní názor před zájmy obyčejných lidí a která si tam akorát vyměňuje různé funkce, aby se tam udrželi co nejdéle. V současné době je platíme z vlastní kapsy, která je už tak dost hluboká, jen za to, že nedělají nic jiného, než diskutují o svých drzých a nenažraných nárocích na vyšší platy. Za co, za ty nepromyšlené špatné zákony, které půl roku vymýšlejí a pak je dalšího půl roku musí upravovat novelami z důvodu chybné funkčnosti v naší republice? Za jejich věčné absence, za jejich spaní a vzájemné napadání při zasedáních, která my platíme? A mají ještě tu drzost vystupovat v televizi a obhajovat náročnost jejich práce? Ano, dala bych jim na rok minimální mzdu, aby pochopili, jak se lidem s příjmem kolem 10.000 Kč žije, aby pochopili, že se musí začít vzdělávat ve všech oblastech ekonomických a podnikatelských otázek, a ne o tom, co funguje v EU (ač v pravdě vůbec nefunguje, to nám jen lžou do kapsy), ale co bude fungovat v naší maličké zkorumpované republičce, a aby si teprve poté vyšší platy opravdu zasloužili.
Doplňuji:
Chudí lidé jsou naučeni obracet každou korunu a vyjít s málem, ač živoří a spokojeni s tím opravdu nejsou. Ale politici, manageři, ředitelé různých podniků, tedy všichni na vysokých platových postech, již přičichli k vysokým platům a k vysoké životní úrovni a nechtějí se toho vzdát. Také ví, že nejsou nenahraditelní, či odejdou do důchodu a tak právě oni dělají vše pro to, aby si nahrabali co nejvíce, dokud to jde. Korupce a nejvyšší úplatky jsou právě na těchto postech.

Emefej

Jak jsi přišel na tu většinu?

mosoj

Musíš poslouchat jenom křišťálově čisté lidi. Ti také kafrají do všeho.
Doplňuji:
A lidé se základním vzdělání jsou pro ně plevel.

ivzez

Také si nemyslím, že by si většina lidí přála
politiky s platem ve výši minimální mzdy.

  • ––

Ten, kdo se nechá uplatit, by se uplatit nechal,
i kdyby pobíral plat desetkrát větší, než má nyní.

mosoj

pusinka 50 : Bohužel jsem již nominoval. Takže dávám druhou nominaci.

Jen jestli máš ukončenou ZŠ . Zde prý to vadí.

mosoj

Také zde vadí když byl člověk na vojně . Zejména těm, co nikdy nebyli.