Proč většina českých i zahraničních podnikatelů čeká nebo chce pomoct od ČR?

Čtu články na idnes.cz kolik podnikatelů,ho­teliérů i majitelů restaurací a kaváren ato hlavně v Praze očekává nebo chce od ČR finanční pomoc ikdyž většina musí mít obrovské každoročně milionové zisky z turismu i od zahraničních turistů,když mají na drahé bydlení výdaje na najemní prostory a luxusní auta i drahé dovolené v exotice tak musí mít i na výdaje v době pandemii ne? proč chtějí i tak pomoc od ČR ikdyž jí tak moc nepotřebují? děkuji

Nejlepší odpověď
zjentek

Ono existuje celkem realistické rčení, které říká: Nebudeš moci pomáhat druhým, nebudeš- li schopna pomoci sama sobě. Pomoz tedy sobě a pomůžeš tak druhým… nebo tak jaksi. No a jak vidíš, tak ČR se s virem kovídkem popasovala přímo vzorově- ukázkově pro celý zbytek světa. Přístup, který jsme my občané (KAŽDÝ JEDEN Z NÁS) zvolili, je na medaili. Tohle je prostě krásná práce a tu nám nikdo neveme! Přestože se tím na sítích nijak nechlubíme a tudíž ČR není oficiálně ani považována za tahouna v boji proti kovídkovi a nemá žádný titul mistra covid kata a podobné, státy z nás Čechů tuto sílu i tak cítí a CHTĚJÍ POMOC. Je to přirozené a tady se dostáváme na začátek příspěvku a zároveň na počátek existence. Pomoc se totiž vyžadovala VŽDY PO TĚCH SILNĚJŠÍCH, kteří si pomoci dokázali a tím pádem přežili, bez ohledu na stav konta. (;

Další odpovědi
Hlada

Protože jim stát zakázal podnikat. Nejde o nějakou žádost o pomoc, ale zákonnou povinnost nahradit způsobenou škodu.
Tvá představa o peněžních tocích neodpovídá realitě. Doporučuju doplnit informace.

Dochy

Protože státu pravidelně platili desátky a nyní na sebe stát vzal pravomoce a rozhoduje o jejich podnikání dříve nevídaným způsobem.

A to že v minulých letech podnik vydělal miliony pro svého majitele a pár papalášů ve vedení ještě neznamená, že dá dohromady peníze na výplaty pokud na několik měsíců vypadne 90% příjmů.

A ještě jedna věc: V zásadě je v zájmu státu aby podnikatelé a firmy přežili, takže se stát musí postarat pokud tu nemá zavládnout chaos.

Kryšpín

Je rozdíl mezi podnikatelem a podnikavcem pravděpodobně proto EU neprovedla žádná omezení v členských státech a nechala odpovědnost jak se rozhodnou čl. státy. Jsou rozumní podnikatelé ale také Hogo-fogo na př. auta na leising, hypotéky 2× ročně na ostrovy Karibského moře a pod.