Avatar uživatele
zjentek

Proč venku fouká tak extrémně silný vítr?

Něco takového by se v lednu určitě dít nemělo, nebo snad ano?

Zajímavá 0 před 490 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Nevím, co je na silnějším větru v zimě neobvyklého. Několikametrové závěje bez větru nevzniknou. Cestu ze školy (dojížděl jsem, zůstal jsem po škole) v silném náklonu proti větru s krystalkama ledu štípajícíma ve tváři si také pamatuju.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Toto NENÍ silný vítr. Opravdu silný vítr v podobě orkánu Kyrill zasáhl ČR v noci z 18. na 19. **ledna ** 2007 a zanechal po sobě jen v ČR 4 mrtvé a miliony kubíků dřeva v polomech. Dva týdnu byl na horách vyhlášen nouzový stav a zákaz vstupu do lesů.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bou%C5%99e_Ky­rill

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Protože je na leden neobvyklé teplo a příroda na to reaguje. Stává se to vždy v zimě, pokud nejsou nízké teploty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Dochy, k několikametrové závěji postačí sněžení (suché), velmi mírný vánek a otevřené prostranství s nějakou překážkou.

Avatar uživatele
Dochy

velmi mírný vánek pořádnou závěj neudělá. Já pamatuju na začátku vesnice závěj přes 3m vedle bytovek. Odklízeli to bagrem, autobus když tím pak projížděl byl víceméně schován. A to nebyli hory, ale Třeboňsko.

Avatar uživatele
Savier

Globální oteplování 😕 A bude hůř pokud nezačneme jezdit v elektronických autech nebo hromadnou dopravdou.

Avatar uživatele
Ametyst

Savier: určitě se neotepluje globálně a všude. Přibývá extrémně bohatých lidí, kteří necestují jinak než soukromými tryskáči. Zjisti si, kolik spalin vyprodukuje jedno takové letadlo, a spadneš z toho ze židle. Nás bezvýznamné lidi při zemi budou školit, jak máme žít! Aby měli víc pro sebe, ne “pro planetu.”

Avatar uživatele
plebs

Souhlasím Savier ještě přestat topit plynem, uhlím i dřevem přestat baštit maso a regulovat skot a jejich nebezpečné plyny.

Nový příspěvek