zjentek

Proč venku fouká tak extrémně silný vítr?

Něco takového by se v lednu určitě dít nemělo, nebo snad ano?

Odpovědi
Dochy

Nevím, co je na silnějším větru v zimě neobvyklého. Několikametrové závěje bez větru nevzniknou. Cestu ze školy (dojížděl jsem, zůstal jsem po škole) v silném náklonu proti větru s krystalkama ledu štípajícíma ve tváři si také pamatuju.

Pepa25

Toto NENÍ silný vítr. Opravdu silný vítr v podobě orkánu Kyrill zasáhl ČR v noci z 18. na 19. **ledna ** 2007 a zanechal po sobě jen v ČR 4 mrtvé a miliony kubíků dřeva v polomech. Dva týdnu byl na horách vyhlášen nouzový stav a zákaz vstupu do lesů.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bou%C5%99e_Ky­rill

elkon

Protože je na leden neobvyklé teplo a příroda na to reaguje. Stává se to vždy v zimě, pokud nejsou nízké teploty.

zjentek

Dochy, k několikametrové závěji postačí sněžení (suché), velmi mírný vánek a otevřené prostranství s nějakou překážkou.

Dochy

velmi mírný vánek pořádnou závěj neudělá. Já pamatuju na začátku vesnice závěj přes 3m vedle bytovek. Odklízeli to bagrem, autobus když tím pak projížděl byl víceméně schován. A to nebyli hory, ale Třeboňsko.

Savier

Globální oteplování 😕 A bude hůř pokud nezačneme jezdit v elektronických autech nebo hromadnou dopravdou.

Ametyst

Savier: určitě se neotepluje globálně a všude. Přibývá extrémně bohatých lidí, kteří necestují jinak než soukromými tryskáči. Zjisti si, kolik spalin vyprodukuje jedno takové letadlo, a spadneš z toho ze židle. Nás bezvýznamné lidi při zemi budou školit, jak máme žít! Aby měli víc pro sebe, ne “pro planetu.”

plebs

Souhlasím Savier ještě přestat topit plynem, uhlím i dřevem přestat baštit maso a regulovat skot a jejich nebezpečné plyny.