England1522

Proč v pohádkách mají zvířata a nebo monstra lidské oči?

Doplňuji:
myslím například film Rio kde zvířata mají oči jako lidi ale při tom mají ve skutečnosti černé či hnědé oči.

Odpovědi
Kankys

Asi proto že je to příbuzný druh k člověku 🙂.Ne tak ve starých je to jasný nebyly ty čočky jak zmiňuje Questman ani triky.Dnes je to čistě na režii a trikách.

Questman

V jakých pohádkách? Jestli myslíš ve starých českých televizních, tak proto, protože nebyly nebo se nedaly sehnat barevné kontaktní čočky.
Doplňuji:
Protože v animácích pro děti mají kladné postavy působit mile a sympaticky a to zajistí nejlépe velké zářivé oči

RyuzakiKate

No, zkus si představit kyklopa třeba s muším okem…
Když teda vemu ta monstra.. tak podle mě si díky těm očím uchovávají určitou lidskost a to v nás má vzbuzovat ten strach.