kurec

Proč v literárním seznamu četby pro maturanty není žádný autor z východu?

Na východě nejsou žádné dobré díla?

Odpovědi
koreafangirl

Každá škola si může kánon literatury upravovat, tedy není jednotný pro všechny školy. Některé školy mají v kánonu třeba 60 knih na výběr, zatímco některé mají přes 300. Například na naší škole bylo v seznamu plno autorů z východu i ze západu.

Mr. Marek

To čtu poprvé. Měl jsem v seznamu Čechova nebo Gogola (jak se tam ti pánové dostali?). Dobré dílo je dobré dílo a národnost autora není většinou ukazatel kvality. Kvalitu najdeš na všech frontách.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.