DoTazatel

Proč už se v dnešní době nedělají noční hlídky?

Od starověku až po téměř moderní dobu ve městech a jejich okolí měla každou noc noční hlídka stráž pro udržování klidu, pořádku a bezpečnosti. Od pozdního večera až do rána procházeli město a jeho okolí. Byli to buď členové armády nebo stráže, které měly přesně jen tuto povinnost (něco na způsob policie) anebo i dobrovolníci.

Dnes max. jezdí policie s autem po městě, a to většinou jen po hlavních cestách a jen ve večerních hodinách. Proč neprochazeji město (po svých) v noci, v zapadlych uličkách a to pravidelně každou noc – pro udržení pořádku, prevence proti zločinům, dodržování nočního klidu, proti řádění bezdomovcům, sprejerům aj., pro pomoc někomu v nouzi, někomu zraněnému, umírajícímu, který tam třeba někde leží bezpomoci do rána až někdo zavolá pomoc.
Proč většinou policie jen čeká až jí někdo zavolá?
(Osobně bych v tom neviděl plýtvání finančními prostředky státu ať už by se jednalo o policii nebo dobrovolníky na takovéto noční směny anebo přímo pro to vytvořené povolání = stráže… Stát plýtvá fin. prostředky mnoha způsoby, úplně zbytečně, nelogicky, neekonomicky, ale tohle by byla normální práce a ještě k tomu užitečná.
Rozhodně třeba užitečnější než takovéty veřejné práce pro město pro ty, kteří „jinou práci nesehnali,“ tak jim město (stát) nějakou poskytl. Nemyslím nucené práce, ale takovéty slavné „veřejně prospěšné práce,“ ve kterých stát plýtvá prostředky na několik desetitisíc jedinců, kterým se nechce pracovat).

A já vím, že máme moderní dobu, kdy stačí zavolat přes mobil nebo že různé budovy mají alarmy, které polici přivolají, ale ani to neřeší vše. A vzhledem k tomu, že větsina v noci spí nebo je někde ve vnitř, tak neprolivolaji pomoc pro někoho kdo je venku sám a pomoc potřebuje.. Často se stává, že najdou někoho s vážným zraněním nebo už po smrti až nad ránem.

Nejlepší odpověď
aliendrone

  1. Existence autohlídek PČR je ti známa.
  2. Už jsem nejednou potkal i pěší hlídku (i tak velmi zřídka), nejsem si jist, jestli to ovšem nemělo souvislost s nějakou „návštěvou“, „výročím“, „kongresem“ apod. kdy se vyrojí bengů jak buchtiček – přes den i v noci. :) ;)

Každopádně ty hlídky musí být UŽITEČNÉ (vydělávat peníze), proto MUSÍ v noci neustále kontrolovat řidiče (jestli nejsou opilí, jestli mají zapnutý pás, jestli mají technickou atd. atd. a tím odhalovat a předcházet této strašlivé noční zločinnosti).

Pochop, že i blbá tisícovka pokuty za jízdu bez doma zapomenutých dokladů je PŘÍNOS do eráru, zatímco když zabrání nějaké vloupačce či vraždě – z toho stát NEMÁ NIC! Už to chápeš? ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

A kdes to zebral, že nejsou noční hlídky??? To, že je nepotkáváš neznamená, že nejsou. Nebo bys chtěl mít policajta na každym kroku? Nebo-li POLICEJNÍ STÁT?

Kepler

To bys chtěl po policii moc. Ona nefunguje jak by měla ani ve dne, natož v noci. Já osobně mám s policí špatné zkušenosti, ukradeno auto a další movité věci, nikdy nic nevyšetřila. Vzpomínám na případ ze Vsetína, kdy na policii volala zoufalá žena, že má strach o život. Střídaly se směny a tuto věc si policajti jaksi zapomněli předat. Žena skutečně o život přišla.

led

Funkciu vartášov, ponocných prevzala Polícia a určite by ste nechceli, aby vám po nociach na uliciach vykrikovali „Odbila dvanásta hódina, chráň…“ Radšej nech nestrašia spiacich, ale nech sú tam, kde ich treba.