dust8

Proč u tvorby pohádek a povídek Hanse Christiana Andersena převažoval depresivní styl vyprávění?

Ukázka z povídky Křesadlo:
„Do toho ti nic není!“ odsekla čarodějnice. „Dostal jsi přece peníze! Jen mi křesadlo dej!“ — „To jsou žvásty!“ řekl voják. „Hezky mi hned řekni, nač je potřebuješ, nebo vytáhnu šavli a useknu ti hlavu!“ „Ne!“ řekla čarodějnice. Tak jí voják usekl hlavu. A jak tam ležela, voják si zavázal všechny peníze do její zástěry, hodil si ji jako ranec na záda, křesadlo strčil do kapsy a namířil si to rovnou do města.

Nejlepší odpověď
Kelt

Asi proto, že Hans Christian Andersen pocházel z chudé rodiny a neměl moc veselé dětství. A z této ukázky je vidět, že mu to myslelo a snažil se využít situace. Voják asi nebyl bohatý, šlo mu o život a když zjistil moc křesadla a navíc jako voják určitě znal sílu donucovacích prostředků nebo krajní řešení. A čarodějnice je negativní postava všech pohádek.

Další odpovědi
marci1

Hans Christian Andersen: Trauma, deprese, dyslexie.
Jeho smutné pohádky ukazují krutost života, jak ho Andersen jako chlapec poznal.
Pocházel z velmi chudé rodiny, která žila nejen na okraji města, ale i společnosti. Otec byl švec a o hodně starší matka byla negramotná pradlena, která ke stáří propadla alkoholismu. Jeho děd byl známý místní blázen.
Andersen již od dětství snil o lepším životě a bohatství. Zatím však musel po smrti otce opustit školu již v jedenácti letech a odejít pracovat. Jeho starší sestra se začala živit jako prostitutka. ☹

https://www.on­lymen.cz/osob­nosti/hans-christian-andersen-jeden-z-nejznamejsich-svetovych-pohadkaru-jeho-zivot-vsak-pohadku-nepripominal-ani-vzdalene/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.