Proč zaokrouhlujeme haléře u cen, když haléře jako takové už nejsou v oběhu? Jako kdyby Euro mělo haléře (Eurohaléře)!

Nejlepší odpověď
Drap

Euro nemá eurohaléře , ale má centy. Jaký je rozdíl v pojmenování.

Další odpovědi
anonym

Měna Euro má i 1 eurocent, tedy podobná hodnota jako 4eské haléře.

kapka

Proč mám pocit, že se ptáš furt dokola na to samé? To to pořád ještě nechápeš? Haléře pořád existují. Stejně jako Euro se dělí na centy. Ty nemůžeš být dospělý člověk, tipuju, takže ti zakazuju prázdniny a budeš se učit o měnách.

annas

Navíc neřešíme Euro, ale Kč.

Pletete si hotovostní a bezhotovostní styk.

Bezhotovostní styk – placení se usktuečňuje bez reálných peněz, pouze, pouze písemným převodem z účtu na účet.

hotovostní styk: peníze mám stále k dispozici. Mohu použít jen ty, které existují – od koruny výš.

Hotové peníze jsou oběživo, Opakem oběživa jsou tzv. bezhotovostní peníze, tedy bankovní vklady.

Ptal jste se před chvíli. Jde o českou korunu. napsala jsem vám, že má 100 haléřů. Takže haléře vyjadřují cenu zboží.

Když zboží stojí 190,60 Kč – převedu někomu z účtu na účet, uvedenou částku, protože nejde o reálné peníze.

Když kupuji něco v hotovosti, musím zaplatit víc podle pravidel o zaokrouhlování. Padesátník a desetník přece neexistují, takřže zaplatím Kč 191, tedy víc než převodm z účtu na účet. ,
-
Pro ReHu – haléře nejsou oběživo = hotové peníze,, ale platidlo . = bezhotovostní styk.

ReHu

Haléře v oběhu přece jsou.
Jak jsi přišel na to, že ne?

A jak bys jinak chtěl platit v hotovosti?

briketka10

Už ses ptal jednou na ty rohlíky ne,
tak až budeš mít kartu na EURA a
budeš tou kartou platit odečtou se
Ti centy ne už to chápeš

zelí

Tradice + se před lety, když haléře končily, nikomu nechtělo investovat do nových pokladen/nového softwaru pro pokladny. Tak se to tak nechalo.