Avatar uživatele
anonym

Proč stud vede člověka k pohrdání penězi?

Jezdím na bicyklu. Silný vítr posouval rulu toaletního papíru po silnici směrem ke mě. Zastavil jsem a pro rulu papíru se natáhl. Tu jsem pověsil na řídítka a čekal která paňmáma přiběhne a poděkuje mi že jsem rulu zachránil před větrem a paňmámu před podobným jevem. Nikdo však nepřišel, naopak se zdálo že nikdo nic nevidí a že si ženy stojící na chodníku kontrolují jestli mají hodinky na rukách. Ten papír musel stát 20 korun. Dříve se na zemi nacházely desetníky i koruny, dnes nic. Ale toaletní papír který každý potřebuje jako chleba ten nechají válet jako by to bylo sprosté slovo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Tom20, briketka10, Lukasy před 4304 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

On se ale nestydí každý…a tedy nepohrdá penězi…
U nás na sídlišti stačí vyhodit objemnější balík smetí a hned přifrčí ženská z protějšího baráku a začne lovit.Je jí jedno,že se ni na ni někdo dívá,že se hrabe v popelnici a přitom nevypadá,že by to měla zapotřebí.A to dělá i pravidelné obchůzky…jukne sem,jukne tam a vždy si něco odnese.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
greek

To zní jako úvaha :o)
Rulu toaleťáku jsi zachránil tím, žes věnoval svoji pozornost a vyvinul energii k tomu, abys zajistil její bezpečí. Ač by první paňmáma po ní běžně (beze svědků) skočila, žádná z těch přítomných se k rule papíru neměla a vnímaje vůli a touhu o rulku papíru se přihlásit, jejich pýcha ovládla aktuální mysl.
Dříve si lidé mohli dovolit více zábavy, nezřídka ztrácely Koruny, Haléře… cestou domů, plní nadšení… Dneska se ledva někdo baví, asi proto těžko natrefit na osamělou minci. Chudák toaletní papír, každý ho potřebuje a jen málokdo o něm mluví. Ale, kdyby tam ležel ladem a nikdo nebyl přítomen, jistě by svého majitele rychle našel :o)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lakeysha

Já bych ten hajzlpapír nesmírně ráda zvedla, ale utrírat si tim pak p**el, když se to válelo na ulici a já nevim, co za breberu na tom tedy je…víš co, když se na zemi válej prachy, tak se sice válej v tom samým svinstvu, ale mincí si zadek neutíráš, ani si jí nestrkáš do huby. Dneska je všude plno žloutenky, člověk by měl dávat bacha na Karla Vlacha. Ale tak já se nestydim tu v Praze něco nepovšimnutě na ulici nezvednout, je tu všude spoustu bezdomovců, oni to rádi zužitkují. Dopřejme jim taky něco.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek