Avatar uživatele
Pokročilý

Proč stát neudělá sbírku,když máme dluhy?

Přemýšlím nad tím,že když jsme zadlužení,proč se neudělá sbírka,ať dá kdo má dost,třeba takoví politici,by mohli každý dát pár tisícovek,a vůbec bohatí lidé a různé společnosti.Určitě by se vybralo dost peněz.A kdyby ne 1kč a 10 milionů lidí kdyby dalo....
Doplňuji:
Já vím,že dluh je velký,ale neměli bysme něco udělat?I kapka v moři je dobrá pro začátek.Já bych klidně šla od domu k domu a vybírala peníze,pokud by mi to dovolili.Mělo by se změnit všechno,vyměnit lidi ve vládě,změnit zákony.To jemůj názor.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ti co maj,nedaj a ti co nemaj,tak nemají z čeho dát.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

dluh ČR je jeden a čtvrt BILIÓNU. Nějaký milion by tedy byl jen kapkou v moři...

Zdroj: www.verejnydluh.cz


Avatar uživatele
Zlatý

Jen jsem chtěla doplnit Nuk nuk, že daně platíme několikrát.
Např. z již zdaněné zaměstnanecké výplaty, zaplatí lidi DPH za všechno zboží - potraviny, oblečení, auta, poh.hmoty, energie, ...., dále daň z vlastní nemovistosti, daň z různých převodů a přepisů, ......

A také mě napadlo, že nevidím důvod, proč dávat státu? další peníze, když s nimi neumí hospodařit. Zase to někdo vytuneluje či postaví dálnici nejdražší v Evropě, nebo na světě?, ale kvalita po pár letech odpovídá rumunským horským silnicím - prostě to má někdo pod matrací a lidi by mu to měli opakovaně dávat ze zdaněných peněz dobovolně?
Doplňuji:
Když budeš chtít, jdi a vybírej.


Avatar uživatele
Pokročilý

Úplně by stačilo, kdyby strany nekorumpovaly voliče hloupými a nerealistickými sliby, které se dají přeložit takto: Nemusíte se snažit, ale my se o vás postaráme.


Avatar uživatele
Stříbrný

Já jim nevěřím,že by se tím platilo naše zadlužení a bohužel takových lidí je víc.Stejně to zaplatíme my ,ten dluh.A oni budou rozhazovat vesele dál naše peníze.


Avatar uživatele
Bronzový

Peněz by se určitě vybralo dost,kdyby každý politik,dal aspoň 10000,-kč,což je pro ně směšná částka,obyčejný člověk pak aspoň 100 ,-kč no a podnikatelé formou daru,dle svého uvážení,ale kdo do toho půjde? To by mě vážně zajímalo? NIKDO,nikoho náš státní dluh nezajímá,akorát si tak pořádně zanadávat. A je to proto,že jen co by jsme dluh dorovnali,tak nám naši svědomití politici udělají nový dluh.


Avatar uživatele

Úmysl,nápad jistě šlechetný,ale - pardon - naivní.Doby,kdy se národ skládal na Nár. divadlo,jsou dávno fuč.Mimochodem - o tom se neučí- kdyby tenkrát nebylo toho tyrana,císaře F.J., nestálo by.
Dnes by nestačili ani poklepat na zákl.kámen-prachy by byli dávno v hajzlu.


Avatar uživatele
Zlatý

Sbírky, dotace a špatně umístěné podpory mají většinou zhoubný charakter nejen pro společnost, ale také pro domácnost.
Naopak je zapotřebí zvýšit nabídku míst na trhu práce a produktivitu, na druhé straně snížit cenu práce redukcí sociálních daní, podstatně omezit výdaje na neefektivní státní správu a sociální náklady, které umožňují jejich zneužívání vrstnou flákačů a nefakčenků, ale také od některých etnických skupin.
Přísný režim musí být uplatněn na státní zakázky určené pro vědu, výzkum, ale především do dopravní infrastruktury. Charita rozhodně ekonomiku toho státu nezachrání.
Musí začít platit pouze dva aspeky a to právo a pořádek. Jak jednoduché.


Avatar uživatele
Pokročilý

Protože stát není charita, ale spíš jako "velký podnik" a pokud jako takový má problémy, tak za to může v 99% vedení, které by se mělo vyměnit a ne tam střídat jednou ty a podruhé ony stejné prospěcháře.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ale Klariso, v jaké době to žijete? Doby, kde se věci řešily formou "národ sobě" jsou už dávno ty tam.
Za prvé ná chybí národní hrdost, která tehdy byla běžná. Naše ochota udělat něco pro stát, by nevydala ani na to divadlo, natož na splacení dluhu v takové částce, ve které je.
Za druhé tato národní hrdost chybí i našim politikům a vládcům. Ti dělají maximum proto, aby si vydělali pro sebe a ještě si užívají ze státního rozpočtu. Létají na dovolenou vládními letadly a užívají si na náš účet. BOhužel, napříč stranami, takže nelze říci, že některá strana se bude chovat jinak.
Za třetí, platíme daně. V našem státě jsou daně poměrně vysoké, takže každý z nás v podstatě do takové "sbírky" už přispívá. To že vládcové neumí naše příspěvky využít, je druhá věc. Ani já tedy nevidím, proč bych měla platit dvakrát.
Za čtvrté, dluh, který nás stát má, je nesplatitelný, leda by se snad k moci dostal někdo opravdu velmi rozumný, schopný a obětavý, kdo b se na daný problém zaměřil a našel vhodné řešení. Otázka je, zda někdotakový vůbec existuje.


Avatar uživatele
Zlatý

Jak znám náš systém,náklady na takový výběr,by daleko překročily vybranou částku.


Avatar uživatele
Zlatý

Je vidět, že ty Kalouskovo složenky nezabraly. Jestliže je dluh 110 000 na hlavu !! ( včetně dětí ) tak nějaká koruna nebo i 10 000 kč od bohatého nic neznamená !!!
On si to stát vybere bez naivních sbírek, přes daně a nižší sociální dávky.


Avatar uživatele
Pokročilý

A kolik politiků by podle vás dalo?
Politici nejsou od toho, aby pomáhali státu, ale proto, aby nám ostatní státy nezáviděly, že žádné nemáme.
A kdo by tu sbírku zorganizoval? Nějaká neziskovka, nebo stát? A pokud stát, musel by se o tom mezi politiky rozhodovat, a kterej blbec by odsouhlasil, že dá dobrovolně 100 000?


Avatar uživatele
Zlatý

I kdyby se udělala sbírka za prvé to nepomůže a za druhé bych já osobně státu nepřispěla ani desetníkem.Co udělal do ted stát pro nás nic tak at si tu zadluženost vyřeší jak chcou.


Avatar uživatele
Bronzový

Ja to rikal jiz drive zde v nejake odpovedi na podobne tema.Asi opet nastala doba vyjit ven s klicema,ale dnes by se asi nikdo jiz nepridal.Nova generace je jiz tak vychovavana.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

nabubindes

kdo má dluhy? já jsem si nic nepůjčil... aď platí ti co si půjčili! špatně hospodařili? ponesou následky! skonfiskovat veškerý majetek do 3tího kolena!

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3763
Zlatý Drap 2222
Zlatý led 1624
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1252
Zlatý quentos 1177
Zlatý mosoj 840
Zlatý gecco 818
Zlatý Kepler 799
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.