Syd

Proč sladké pití míň zasytí?

Chápu, že když mi čistá voda nechutná, tak ji jdu pít, jen když mam silnou žízeň, a proto večer skončim dehydrovaná. Jenže i když se do jejího pití nutim, vypiju najednou většinou jen půl hrníčku, víc prostě nevejde, zatímco sladkýho jsem schopná bez problému celej ten hrníček vypít (i za cenu, že si potom ublinknu). Zdá se, jako by slazený pití nějak šálilo smysly, abychom pili víc a víc, jako to údajně dělá slaný jídlo. Řeč je pochopitelně jen o sladkým neperlivým pití typu čaj, perlivýho naopak vypiju jen doušek a už mam pocit, že se pozvracim.

Odpovědi
elkon

Nejde o zasycení, ale o chuť. Když má nápoj nějakou chuť, tak se pije lépe.

da ny

Mám to jinak.
Sladké pití vždy více „zasytí“. Pomud, má kalorie/energe­tickou hodnotu. Když je slazeno přírodními sladidly (cukr, med, sirup aj.), nikoliv umělými/nekalo­rickými a nezdravými náhražkami.

Sladké nápoje nevypiji, jen usrknu. Musím velmi silně naředit.
Výjimkou je pro mne tmavý čaj s citronem či zázvorem, který jsem schopná vypít slazený /nejlépe medem, čekankovým sirupem, ovocem/marmeládou, sirupem). A pouze teplý.
Lépe než vodu vypiji i čaje ovocné (ne s ibiškem) nebo bylinné. Já teplé/vlažné, stzdené už ne. 
Voda je „těžká“ do žaludku. Je vhodné ji převařit (pak i vychladit), pí, nejlépet vlažnou. Zejména v chladných měsících. Ochutit pár kapkami citronu i sirupu. Chuť nemusí být sladká, stačí „ocásek“, nějaké příchuti.
„Sladké pití“ šálí Vaše smysly, ne moje a např. mých 6 kolegyň. ;D Ty pijí i kohoutkovou. ;)