Syd

Proč si v nemocnici člověk sám myje příbor?

Na infekčním ho odnášejí s talířem, ale na ostatních odděleních (interna) člověku uklízečka/sestra vezme jen talíř a příbor mu nechá, ať si ho sám umyje a použije příště. Vždyť je to nehygienické.

Nejlepší odpověď
Drap

Co je na tom nehygienického? Doma si také nádobí myješ sám, pokud nemáš služku.

Další odpovědi
anonym

Je to nehygienický pouze v případě, že si příbor člověk neumeje a znova použije.

Jinak nevim, co je na mytí příporu vlastníma silama nehygienickýho.

marci1

Myslím si, že je to lepší, když má každý pacient „svůj“ příbor. Známá má zkušenost ze Slovenska: musela si do nemocnice donést svůj vlastní příbor z domova. 🙂

Dochy

Nehygienické (pokud je člověk soběstačný) ani ne. Ale připadá mi to dost divné. To si člověk má sám do nemocnice nosit i věci na mytí nádobí? To bude opravdu zajímavé… když takhle zkolabuju na ulici, vzkřísej mně a ještě než mě naložej do sanitky poprosím kolemjdoucí aby mi zaběhli do drogerky, že potřebuju věci abych měl čím si umýt příbor.

Dále: Svůj příbor, svůj toaleťák, své oblečení, už to změnili a místo malé kovové skříňky kam se vejdou dva pomeranče už u každé postele stojí velká šatní skříň?