Pokročilý

Proč si už téměř nikdo při práci anebo jen tak nepíská?

Já už neslyšel si jen tak někoho pohvizdovat docela dlouho:)

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Tak mě napadá, že je to fakt. Taky jsem to dlouho neslyšel. Níže pár důvodů, které mě napadly:
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

- přibylo různých manažerů, darmožerů, ředitelů atd. a ti pracují s telefonem u ucha, takže pískat si u toho nelze.

- přibyla spousta takových, kteří nepracují vůbec, takže nikdy nezažijí, co je to zapískat si nějakou krásnou melodii u práce.

- mladí, pokud pracují, poslouchají hip hop nebo rap. A ten se pískat nedá.

- neseče se kosou, u které to šlo. Benzínovou sekačku by nepřepískala snad ani požární siréna.

- ubylo různých kutilů domácích, kteří na zahradě neustále něco pachtili. To byli častí "hvízdači".

Další odpovědi:

Zlatý

Dneska každej musí dřít jak Šternberk, aby ho nevyrazili. To potom na písičku není čas ani nálada.

Stříbrný

Pískat každý neumí...
Dnes si i méně lidí při práci zpívá. Jak bylo řečeno, není proč, každý dře, chybí radost z vykonávané činnosti/práce, všude shon a spěch.
V zaměstnání to jde zřídka...

Bronzový

Ono musí být k tomu důvod. Mnoho prací za socíku byla brnkačka, proto se mohlo u ní pískat. Je to také o mentalitě. Někdo si nebude pískat ani k kdyby k tomu měl tisíc důvodů, a když je někdo v práci zcela vytížen, těžko si bude pískat. Masarik prohlásil: Práce musí být legrace. I když máme dnes mechanizaci a automatizaci větší než kdy jindy, brnkačka to obvykle není. Ale klídek, ještě se takoví občas najdou. Dnes jsem si v práci trochu pobrukoval i trochu popískoval, neboť mi po čase práce šla pěkně od ruky.

Bronzový

Jak pravil nedávno jeden dlouholetý poslanec, máme se jak prasata v žitě

Zlatý

Já jsem si pohvizdoval ( spíše posykával) stále a pohvizduji dodnes. Spoustě mých nadřízených to vadilo. Zřejmě měli jinou představu o uspokojení z vykonané práce.

Bronzový

A to ja si piskam docela casto, jen tak. Nastesti nejsem sama :-)

Diskuze k otázce

Pokročilý

Kajoch

Potkával jsem kdysi ráno pohvizdujího lékaře,který jezdíval do práce na kole.Nezapomenutelné(:o)))

Pokročilý

Kajoch

Pohvizdujícího.

Pokročilý

Shoehardt

Jako kluk si pamatuju, jak přes naši vesnici projížděl vždycky takový starý děda na Favoritce. Na řídítkách (beranech) měl vázičku, v ní vždy čerstvé luční kvítí a když nás děcka uviděl, tak začal napodobovat zvuky různých zvířat. Ale naprosto věrně! Vždycky jsme na něho u cesty čekali, protože jsme měli zmáknuté, které dny a kdy přibližně projíždí.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4887
Zlatý Drap 3019
Zlatý led 2152
Zlatý Kepler 1834
Zlatý marci1 1656
Zlatý ivzez 1322
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1243
Zlatý mosoj 964
Zlatý gecco 818

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.